22 grudnia 2021

Kategoria:
Moda

Czym charakteryzuje się odzież używana pochodząca z Norwegii?

Odzież używana cieszy się coraz większym zainteresowaniem ze strony klientów. Ze względu na to, że asortyment do second handów pozyskiwany jest z różnych miejsc świata, sklepy oferują szerokie możliwości wyboru. W szczególności dużą popularnością cieszą się ubrania używane z Norwegii, które na tle innych wyróżniają się wysoką jakością i niespotykanymi, modnymi wzorami. Skąd pozyskiwane są używane ubrania z Norwegii i czym się wyróżniają? Sprawdźmy.

Skąd pochodzi odzież używana z Norwegii?

Odzież używana ze Skandynawii gromadzona jest na trzy sposoby. Pierwszą metodą są zbiórki kontenerowe, czyli rozstawienie specjalnych kontenerów w największych miastach Norwegii, takich jak Oslo, Bergen czy Stavanger, do których mieszkańcy mogą wrzucać nieużywane przez nich rzeczy.

Drugim sposobem zbierania odzieży używanej z Norwegii są zbiórki cash 4 clothes, polegające na tym, że w zamian za oddanie artykułów odzieżowych, uczestnicy dostają niewielkie wynagrodzenie. Organizowane są również zbiórki door to door, które opierają się na tym, że mieszkańcy mogą wystawić przed dom nieużywane przez siebie ubrania, które następnie zostają odbierane przez organizatorów.

Przed przeznaczeniem zebranej odzieży do sprzedaży, cały towar musi zostać właściwie przygotowany. Odzież transponowana jest do specjalnych sortowni, w których poddawana jest dezynfekcji chemicznej, a następnie segregacji. Dopiero tak odkażony asortyment może trafić do hurtowni.

Używane ubrania z Norwegii – czym się charakteryzują?

Norwegia należy do jednych z najbogatszych krajów świata, w którym obywatele podczas kupowania odzieży stawiają na najlepsze gatunkowo materiały. Ubrania ze Skandynawii podzielone są na dwie kategorie: sortowane cream, które nie noszą żadnych śladów użytkowania oraz niesortowane, która nie podlegają segregacji, a efekcie są różnorodne.

Z racji tego, że w Norwegii przez większość roku panują niskie temperatury, mieszkańcy muszą zaopatrzyć się w dobrej jakości ubrania, które zapewnią im odpowiedni komfort cieplny. W związku z tym w asortymencie z Norwegii od dostawcy odzieży używanej Darja znajdziemy solidne grube kurtki zimowe i płaszcze, a także stroje sportowe, m.in. narciarskie lub trekkingowe.

Wśród ubrań ze Skandynawii możemy również trafić na modowe perełki, które bez wątpienia wpadną w gust potencjalnych klientów second handu. Będą to między innymi stylowe sukienki, koszulki polo i swetry od renomowanych projektantów. Taka odzież bardzo często jest w idealnym stanie, a w niektórych przypadkach sprzedawana jest nawet wraz z metkami.