5 grudnia 2019

Kategoria:
Moda

Czapki z kominem. Modne i praktyczne rozwiązanie na zimę

Każdej zimy, zarówno mężczyźni, jak i kobiety, zastanawiają się nad stylizacją w chłodne dni. Dotyczy to przede wszystkim okrycia wierzchniego oraz wszelkich dodatków, takich jak czapki, szaliki, czy rękawiczki. Problemem może być odpowiednie dopasowanie ich do siebie tak, aby żaden element stroju nie zaburzał całej stylizacji. Coraz bardziej popularnym rozwiązaniem stają się gotowe komplety, w których skład wchodzi czapka oraz komin. Doradzamy jak wybrać odpowiedni zestaw.

Co oferuje nam branża odzieżowa?

Mimo tego, że gotowe kompozycje czapek i kominów nie wymagają samodzielnego dopasowania ich do siebie, na rynku znaleźć można ogrom różnych rozwiązań. Jak twierdzą eksperci z firmy AR:

W dzisiejszych czasach klienci oczekują, że dany sklep sam skomponuje dodatki, co jest niezwykle wygodne i praktyczne dla kupującego. Najbardziej popularne są rozwiązania proste, a takim właśnie są kominy, których nie trzeba odpowiednio wiązać czy układać.

Obecnie niezwykle modne są oryginalne dodatki. Jeśli chodzi o czapki, sprawdzą się efektowne, duże pompony czy zwierzęce uszy, ale też eleganckie, a zarazem ciekawe wzory. Przodują tu gwiazdki oraz kropki, które są dość uniwersalne, ale i pomysłowe. Jeśli weźmie się pod uwagę materiał, z jakiego stworzone są czapki i kominy, dobrym pomysłem jest polar. Świetnie izoluje on ciało przed niskimi temperaturami, ale też pozwala skórze oddychać. Jest on również bardzo miły w dotyku, co stawia go przed klasycznymi tworzywami, takimi jak wełna czy poliester.

Jak wybrać najlepszy zestaw czapki z kominem?

Istotnym problemem, jeśli chodzi o czapkę oraz komin jest ich rozmiar. Jednak dzięki temu, że większość firm odzieżowych ma w swej ofercie dodatki w szerokiej gamie rozmiarów, klient może bez problemu dopasować odpowiedni komplet do obwodu swojej głowy i szyi.  Dodatkowym atutem jest też to, że taki komplet zawsze stworzony jest w takiej samej lub pasującej do siebie gamie kolorystycznej. Należy jednak pamiętać, aby czapka oraz komin pasowały przede wszystkim do kurtki. Dla tych, którzy mają problem z komponowaniem ubioru najlepsze okażą się komplety czarne, szare, ale też granatowe, które pasują praktycznie do każdego, innego koloru. Najważniejsze oczywiście jest to, aby komin i czapka były jak najbardziej wygodne i ciepłe, bo przecież taki jest ich cel. Dobrze więc zdecydować się na dodatki z podwójną warstwą materiału lub dodatkowym ociepleniem.