czapka z daszkiem
8 sierpnia 2020

Kategoria:
Moda

Czapki na lato. Okrycia głowy idealne na ciepłe dni

Kiedy żar leje się z nieba, większość osób stawia na lekką, przewiewną odzież. Trzeba pamiętać, że długa ekspozycja ciała na promienie słoneczne zagraża zdrowiu i dobremu samopoczuciu. Dotyczy to zwłaszcza głowy nieustannie narażonej na rażące słońce. Dlatego w czasie bezchmurnej pogody i wysokiej temperatury nie wychodź z domu bez czapki. Jakie modele masz do wyboru?

Niezastąpione czapki z daszkiem

Noszenie czapki latem jest tak samo ważne, jak zakładanie jej zimą. Są tacy, którzy stanowczo odmawiają okrywania głowy niezależnie od pory roku, jednak nie jest to dobrym pomysłem. Latem słońce może być na tyle groźne, że przebywanie na zewnątrz bez czapki może zakończyć się w najlepszym razie zasłabnięciem.

Poza tym czapki na lato to modne i kolorowe modele, których nie sposób nie pokochać. Od lat na polskich ulicach oraz plażach nie bez powodu królują ich warianty z daszkiem. Ich obwód można często regulować dzięki specjalnemu zapięciu. Natomiast wyprofilowane daszki zapewniają pełną ochronę przed promieniami słońca padającymi pod różnym kątem.

Z myślą o wszystkich tych, dla których duże znaczenie mają kwestie mody, producenci przygotowali wyjątkowe linie czapek. Mają one unikalne, przykuwające wzrok wzory. Ponadto do ich produkcji używa się wysokiej jakości tkanin zapewniających komfort termiczny.

To nieprawda, że czapka z daszkiem może być jedynie dodatkiem do sportowego stroju. Kwieciste nadruki oraz odpowiednio skomponowana kolorystyka sprawiają, że pasują one także do nieco bardziej eleganckiej sukienki. Stanowią one zatem dobry wybór zarówno na plażę, jak i na wypad do miasta” – mówi specjalista ze sklepu SELFIE ZONE.

Alternatywa na słoneczne dni

Zabudowana czapka z wyprofilowanym daszkiem nie jest jedynym sposobem na chronienie się przed słońcem. Świetnie sprawdzają się również same daszki – dzięki nim promienie nie oślepiają oczu, a twarz pozostaje w przyjemnym cieniu. Warto postawić przy tym na modele z oddychających materiałów, takich jak bawełna czy len. Poza tym daszki idealnie uzupełniają codzienną stylizację i nadają jej nieco sportowego pazura.

Ciekawym pomysłem są również letnie czapki wykonane z włóczki. O ile włóczka ta będzie wyprodukowana z naturalnych surowców, to okrycie głowy będzie optymalnie przewiewne. Czapka z wełny doskonale chroni przed słońcem, a ponadto jest atrakcyjnym dodatkiem. Jej ciekawa tekstura oraz oryginalna kolorystyka może z powodzeniem podkreślić całość stylizacji. Ponadto jest stworzona zarówno do tego, aby zakładać ją na co dzień, jak i na wypady na łono natury.