6 kwietnia 2020

Kategoria:
Moda

Co zabrać ze sobą do SPA?

Hotel SPA to miejsce niezapomnianego wypoczynku, relaksu, ale również rekreacji, w którym personel kompleksowo dba zarówno o umysł, jak i ciało. Wybrać może się tam każdy, kto potrzebuje wytchnienia i oderwania się od codziennych obowiązków. Przed wyjazdem do SPA warto jednak dobrze się do niego przygotować. Dowiedz się, co zabrać ze sobą do walizki, aby nie martwić się o brak najpotrzebniejszych rzeczy.

Wyjazd do SPA –  rzeczy, które powinny znaleźć się w Twojej walizce

Pobyt w hotelu SPA służy przede wszystkim celom wypoczynkowym i rekreacyjnym. Aby w pełni rozkoszować się czasem wolnym trzeba się do niego odpowiednio przygotować. Na pierwszym miejscu w walizce powinny znaleźć się ubrania, w których będziemy czuć się swobodnie i które będą odpowiednie podczas korzystania z różnych zabiegów. Wiele ośrodków posiada basen, dlatego warto wyposażyć się w strój kąpielowy, czepek, klapki i szlafrok. Kiedy wybieramy się do hotelu SPA położonego nad morzem latem, warto wziąć ze sobą dwuczęściowy kostium do opalania.

Jako że ośrodki SPA oferują również bezpłatne korzystanie z siłowni, warto zabrać ze sobą wygodny strój sportowy, w tym również buty sportowe, które mogą okazać się także niezbędne podczas spacerów po malowniczych okolicach hotelu lub treningu na świeżym powietrzu. Na co dzień oraz przy posiłkach, doskonale sprawdzą się ubrania casualowe. Warto bowiem pamiętać, że nie wypada chodzić na kolacje w szlafroku lub kostiumie kąpielowym. W naszej walizce mogą znaleźć się również eleganckie kreacje, które założymy na romantyczną kolację lub wyjście poza teren ośrodka.

W przypadku kosmetyków, hotele SPA najczęściej w pełni wyposażają pokoje hotelowe w kosmetyki do pielęgnacji i higieny. Nie należy się zatem martwić, jeśli nie weźmiemy własnych kosmetyków.

Jak tłumaczy pracownik hotelu Willa Złota:

Lista rzeczy do zabrania na wyjazd do hotelu SPA nie jest długa. Są to tak naprawdę podstawowe rzeczy, które używamy na co dzień i na inne wyjazdy wypoczynkowe. Niewątpliwie warto jednak o nich wszystkich pamiętać, aby wyjazd był udany.

Zabiegi SPA, z których warto skorzystać

Hotele SPA oferują szereg zabiegów pielęgnacyjnych na twarz i ciało. Wśród nich znajdują się masaże całościowe, częściowe i lecznicze. Możemy wybierać wśród masaży gorącymi kamieniami, stemplami ziołowymi lub czekoladą. Bardzo chętnie wybieranymi są masaże liftingujące twarzy, które odmładzają i poprawiają blask. Oferta hoteli SPA zawiera również masaże wyszczuplające, a także drenaże limfatyczne w celu zmniejszenia obrzęków. Masaże można również łączyć z peelingami, które wzmagają ujędrnienie i uelastycznienie skóry.

W korzystaniu z zabiegów warto kierować się określoną kolejnością. Na samym początku zalecane jest skorzystanie z basenu lub sauny, co pozwala na wstępne zrelaksowanie się i oczyszczenie. Następnie należy udać się na peeling twarzy i ciała, aby pozbyć się suchego naskórka, a w ostatniej kolejności na zabiegi pielęgnacyjne w hotelowym SPA. Całość należy zwieńczyć masażem.

Czy warto wybrać się do hotelu ze SPA?

Hotele SPA to nie tylko okazja do skorzystania z zabiegów pielęgnacyjnych, które skutecznie poprawią wygląd skóry, ale również możliwość poprawy kondycji i formy.
Z reguły ośrodki położone są nad morzem lub w górach, co sprzyja uprawianiu aktywności fizycznej.

SPA to możliwość całkowitego odbudowania sił fizycznych i psychicznych, bardzo ważnych w codziennym funkcjonowaniu. Personel SPA wykorzystuje nowoczesne i skuteczne metody na poprawę zdrowia, które działają przez długi okres czasu.