płaszczyk dziewczęcy wiosenny
6 lutego 2022

Kategoria:
Moda

Co wybrać dla dziecka, zamiast kurtki w okresie przejściowym?

Szeroki wybór odzieży dziecięcej, sprawia, że obecnie na rynku można spotkać wiele alternatyw dla zwykłych kurtek. Zmienne warunki pogodowe powodują, że często rodzice muszą dysponować różnymi rodzajami odzieży wierzchniej dostosowanej zarówno do cieplejszych dni, jak i tych deszczowych i wietrznych. Okres przejściowy to także czas większej podatności dzieci na przeziębienia, dlatego warto zwrócić szczególną uwagę na dopasowanie odpowiedniego ubioru i jego wysoką jakość.

Propozycje ubrań na jesień i wiosnę

W takich porach roku najlepiej ubierać dziecko „na cebulkę”, czyli warstwowo, co pozwala na bieżące dostosowanie stroju do nieprzewidywalnej w tym czasie pogody. Do takiego ubioru bardzo dobrze sprawdzają się ciepłe swetry i bluzy z kapturem, które w cieplejsze dni mogą być zakładane jako odzież wierzchnia, na T-shirt lub bluzkę, a przy niskich temperaturach mogą być ubierane pod kurtkę, lub bezrękawnik. Sportowe bluzy z kapturem zapewniają dziecku dużą wygodę i nie krępują jego ruchów, co jest dużą zaletą dla dzieci aktywnych, lubiących ruch na zewnątrz. Świetną alternatywą dla kurtki mogą być też bezrękawniki, które mogą być równie ciepłe jak kurtka, ale zapewniają dziecku bardziej swobodne poruszanie się, dlatego są dobrą opcją na jesienne spacery i zabawę na placu zabaw. Ciekawą propozycją są również płaszczyki dziewczęce wiosenne, które wyróżniają się bardzo eleganckim, niecodziennym stylem, dlatego sprawdzą się jako podkreślenie delikatnych, dziewczęcych stylizacji i będą idealnie pasować do sukienek i spódniczek.

Dziecięca odzież wierzchnia- postaw na dobrą jakość

Ubrania na okres przejściowym muszą wyróżniać się dobrą ochroną przed zimnem, deszczem i wiatrem. Dlatego wybierając odzież dziecięcą, warto skupić się na jakości. Jesienią i wiosną, gdy pogoda ciągle się zmienia, warto zaopatrzyć dziecko w okrycia nieprzemakalne, najlepiej z kapturem, które dobrze ochronią dziecko przed zmoknięciem. Dobrej jakości materiały będą dłużej utrzymywać ciepło i świetnie nadadzą się na jesienne wędrówki. Odzież wierzchnia powinna zapewniać komfortowe i swobodne poruszanie się dziecka, dlatego materiały powinny być oddychające, ale równocześnie powinny być nieprzepuszczalne dla wiatru i zimna. Takie ubrania muszą być również trwałe i odporne na uszkodzenia, które często pojawiają się przy dziecięcej zabawie. Szeroki wybór różnorodnej odzieży dziecięcej na okres przejściowy oferuje sklep internetowy KrasnaLove, który w swoim asortymencie posiada wysokiej jakości odzież dziecięcą na każdą pogodę.