17 listopada 2020

Kategoria:
Moda

Co to jest brafitting?

Brafitting to pojęcie obce dla wielu osób. Pojawia się ono w kontekście wyboru bielizny damskiej, a dokładniej – biustonosza. Istnieje nawet specjalny zawód, którego przedstawiciele zajmują się dopasowywaniem odpowiednim ubieraniem biustu. Na czym dokładnie polega brafitting? Dlaczego biustonosze dopasowane do indywidualnych potrzeb danej klientki są zdrowsze i wygodniejsze?

Czym jest brafitting?

Pojęcie „brafitting” pochodzi z języka angielskiego i w dosłownym tłumaczeniu oznacza dopasowywanie biustonosza (bra – biustonosz, fitting – dopasowanie). Bazuje on na wielkości piersi, ich kształcie, konsystencji, kondycji zdrowotnej oraz ogólnym typie sylwetki. W przypadku brafittingu ogromne znaczenie ma również obwód ramion i klatki piersiowej. Dopiero po wzięciu pod uwagę tych wszystkich czynników możliwe jest idealne dopasowanie biustonosza do potrzeb danej kobiety.

Kim jest brafitterka?

Brafitting to nie tylko sposób dobierania biustonosza do sylwetki danej osoby, lecz także cała profesja. Przedstawiciele tego zawodu dbają o to, by biust został wyeksponowany, ale jednocześnie nie ulegał szkodliwym naciskom i obciążeniom, które mogą wynikać z niewłaściwego rozmiaru bielizny. Brafitterka to swego rodzaju połączenie stylistki z wizażystką i fizjoterapeutką. Dopasowany przez nią biustonosz nie tylko prezentuje się dobrze, lecz także pozwala na w pełni komfortowe i zdrowe noszenie przez długie godziny.

Jak wygląda wizyta u brafitterki?

Wizyta u brafitterki powinna przebiegać zgodnie ze stałym schematem. Najczęściej rozpoczyna się ona od wykonania dokładnych pomiarów klientki w bieliźnie oraz oceny typu sylwetki i jej potrzeb. W tym czasie jest również prowadzony wywiad dotyczący preferencji, stylu życia i indywidualnych oczekiwań konkretnej osoby. Na tej podstawie jest możliwe wybranie kilku modeli biustonoszy, które następnie są mierzone przez klientkę.

Różnice pomiędzy uniwersalnymi biustonoszami z sieciówek a profesjonalnie dobranymi modelami są naprawdę ogromne. Właściwe dopasowanie bielizny zapewnia komfort noszenia, idealnie podkreśla biust i sprawia, że po całym dniu w biustonoszu nie odczuwa się bólu piersi lub pleców – mówi specjalistka z firmy Chabur.

Brafitterka powinna być w stanie ocenić, czy konkretny model bielizny prezentuje się odpowiednio i nie wpływa negatywnie na biust. Taka osoba ma za zadanie poinstruować klientkę odnośnie odpowiedniego ułożenia piersi w miseczce oraz dostosowania ramiączek do położenia ramion. Właściwie dopasowany i założony biustonosz to gwarancja pełnego komfortu niezależnie od okoliczności.