9 września 2019

Kategoria:
Moda

Charakterystyka sukni wieczorowej.

Różne okazje wymagają odpowiedniego stroju. Inaczej ubierzemy się na spotkanie biznesowe, a inaczej – na oficjalne przyjęcie. Jeśli zostaliśmy zaproszeni na uroczystą okazję, taką jak wesele, przyjęcie koktajlowe czy wyjście do opery, najlepszą propozycją dla kobiet będzie suknia wieczorowa. Czym charakteryzuje się ten rodzaj sukni? Co różni go od sukni balowej? Jaki może mieć fason? Odpowiadamy w artykule!

Suknia wieczorowa a suknia balowa

Suknia wieczorowa jest nieco skromniejsza od sukni balowej, ale wciąż jest niezwykle szykowna. Charakteryzuje ją wykonanie z luksusowej tkaniny i długość do ziemi, choć w zależności od fasonu, może również sięgać wysokości kolan.

Do najczęściej wykorzystywanych materiałów na uszycie suknie wieczorowej zaliczają się jedwab, atłas, aksamit, szyfon oraz tafta. Suknia balowa ma zawsze górę bez ramiączek i rozkloszowaną spódnicę. W przypadku sukni wieczorowych nie ma takich wymagań – suknia może mieć nawet rękaw – mówi nasz rozmówca z salonu sukien ślubnych i wieczorowych Le Frou-Frou.

Suknie wieczorowe są mniej lub bardziej strojne w zależności od okazji:

  • suknie „white tie”, czyli suknie do białego krawata to najbardziej eleganckie suknie, bardzo wytworne, koniecznie sięgające ziemi. Powinny mieć odsłonięte plecy i nie mieć rękawów. Ważne są dodatki, czyli torebka i biżuteria, która ma być strojna, lecz wysmakowana,
  • suknie „black tie”, czyli suknie do czarnego krawata to suknie mniej formalne, np. mała czarna lub ciemna sukienka koktajlowa, długości do ziemi, ¾ lub do kolan.

Fasony sukni wieczorowej

Suknie wieczorowe mogą przyjmować różne fasony, w tym:

  • fason princess, czyli styl księżniczki, z dopasowanym gorsetem i rozkloszowanym dołem,
  • fason empire z odcięciem pod biustem i spódnicą w lekkim, zwiewnym stylu,
  • fason syreny z dopasowanym stanem i dołem przypominającym ogon syreny,
  • fason trąbki, podobny do fasonu syreny, lecz suknia zaczyna się rozszerzać znacznie wyżej,
  • suknia o linii „A”, przypominająca kształt dzwonu. Jest obcisła na górze i rozszerza się ku dołowi. Jest prosta,  przy tym niezwykle elegancka, pasuje niemal do każdej figury,
  • fason ołówkowy, czyli suknia mocno dopasowana na całej długości, z ramiączkami lub bez ramiączek.

Gdzie kupić suknię?

Jeśli marzymy o idealnie dopasowanej sukni wieczorowej, uszytej z najlepszej jakości materiałów, jedynym słusznym wyborem jest salon sukien wieczorowych. Tam profesjonalne krawcowe zaprojektują i uszyją dla nas jedyną w swoim rodzaju suknię, odpowiadającej wizji naszej idealnej kreacji. Warto spełnić swoje marzenia i choć raz w życiu poczuć się jak prawdziwa księżniczka!