3 stycznia 2019

Kategoria:
Moda

Cechy dobrej sali weselnej
5 (100%) / 1 głosów

Cechy dobrej sali weselnej

Od tego, jaką salę weselną wybierzecie podczas przygotowań do ślubu, będą zależały komfort gości, ich zadowolenie z imprezy, a także atmosfera. To wyjątkowe chwile, które na pewno zapamiętacie na całe życie. Dlatego warto dobrze przemyśleć wybór sali weselnej! Czym charakteryzuje się dobra sala na wesele? Co powinno się w niej znaleźć, aby zabawa była udana i trwała do białego rana?

Dobra sala weselna – bez tego ani rusz!

Pierwszą oczywistą zasadą doboru sali weselnej jest dostosowanie jej rozmiarów do liczby gości, którzy mają się pojawić na uroczystości. Sala nie powinna być za mała, ponieważ Waszym bliskim będzie ciasno, a to przekreśla dobrą zabawę. Nie może być też jednak zbyt duża, ponieważ w ogromnej przestrzeni będzie wiało pustką, a to może negatywnie wpływać na atmosferę – pozornie pusty parkiet nie zachęca do pląsów.

Z tego powodu każdy lokal weselny podaje przybliżoną „pojemność” sali. Warto zwrócić na to uwagę. Niektóre domy weselne czy restauracje proponują kilka sali weselnych, a każda z nich jest obliczona na inną liczbę gości. Przykładowo, w lokalu Magnat Dwór Kaszubski osoby planujące przyjęcie weselne mają do dyspozycji aż trzy sale: sala diamentowa mieści 250 osób, platynowa – 150 osób, a złota – 80 osób. Co więcej, można je połączyć, uzyskując przestrzeń dla blisko 600 gości!

Po czym poznasz dobrą salę weselną?

Sala weselna to coś więcej, niż przestrzeń, w której można posiedzieć przy stole i potańczyć. Powinna być dostosowana do szczególnych okoliczności, jakie niewątpliwie towarzyszą weselu. W dobrej sali weselnej przewidziano np. miejsce dla zespołu lub DJ-a – najlepiej, gdy jest to podest, aby bawiący się goście nie przeszkodzili przypadkiem muzykom. Nagłośnienie powinno zapewniać czysty i wyrazisty dźwięk w każdym zakamarku sali. Nie może tworzyć się pogłos, a jakość sprzętu nagłośnieniowego to rzecz obowiązkowa – wszelkie trzaski i szumy odbiorą całą przyjemność tańca!

W dobrej sali weselnej musi panować odpowiednia temperatura. Ponieważ duże grono roztańczonych gości oraz duża ilość gorących posiłków szybko podnoszą temperaturę i wilgotność powietrza, sprawny system klimatyzacji to niezbędny element wyposażenia.

Na tym nie koniec. We wspomnianym Dworze Kaszubskim Magnat pomyślano o każdym aspekcie komfortu gości weselnych i pary młodej. Dlatego sale są uzupełnione o szatnie, bar, toalety, a także specjalne pomieszczenie przeznaczone na alkohol.

Sala weselna musi być też piękna! Solidne stoły, tapicerowane krzesła z wysokimi oparciami, wysmakowane dekoracje i eleganckie wykończenie – to sprawia, że można poczuć szczególny klimat, który powinien towarzyszyć przyjęciu weselnemu. To wyjątkowe chwile! Wybierając dobrą salę, zadbasz jednocześnie o stosowną oprawę.