20 grudnia 2019

Kategoria:
Moda

Biżuteria z żywicy – idealny prezent dla niej.

Nie ma kobiety, która nie byłaby wielbicielką ozdób i oryginalnej biżuterii. Wisiory, broszki czy kolczyki są noszone przez panie na co dzień, ale najbardziej efektowne z nich są wybierane jako uzupełnienie stylizacji na ważne wyjścia. Dlatego czasami warto zwrócić uwagę na biżuterię, która wyróżnia się zarówno formą, jak i tworzywem, z jakiego została wykonana. Do tej grupy należą ozdoby takie jak pierścionki czy kolczyki z żywicy.

Dlaczego biżuteria wykonana z żywicy jest tak wyjątkowa?

Do wykonywania biżuterii z żywicy wykorzystywany jest jej specjalny rodzaj – jest to tak zwana żywica epoksydowa. Jej skład opiera się na tym naturalnym surowcu, do którego dodano utwardzacz. Właśnie dzięki temu ozdobom można nadać tak finezyjne i wymyślne kształty.

Biżuteria, która powstaje z żywicy, jest tworzona ręcznie. Sprawia to, że ozdoby takie charakteryzuje niezwykła precyzja wykonania – każdy ich detal jest starannie dopracowany.

Ozdoba z żywicy pozwala także poczuć się nieco bliżej natury. Dzieje się tak, gdyż można w niej zatopić płatki kwiatów czy też ziarna kawy. Jednocześnie jest to gwarancją jej niepowtarzalności – nie ma dwóch takich samych egzemplarzy biżuterii. Każda ozdoba jest wyjątkowa i jedyna w swoim rodzaju.

Żywica to świetny materiał do produkcji efektownej biżuterii. W dzisiejszych czasach, kiedy wyroby jubilerskie są wytwarzane na skalę masową, ozdoby z tego tworzywa zdecydowanie się wyróżniają. Ich zaprojektowanie i wykonanie wymagają umiejętności oraz kreatywności, ale rezultat pracy jest zawsze zachwycający – mówi specjalistka z firmy Projekt Żywica.

Jaka biżuteria może powstać z żywicy?

Żywica to niezwykle plastyczny surowiec, który można dowolnie kształtować. Sprawia to, że biżuteria z żywicy jest naprawdę nietuzinkowa.

Z żywicy powstają takie precjoza jak kolczyki, naszyjniki, bransolety czy też pierścionki. Można także zdecydować się na cały komplet takich ozdób. Biżuteria z tego materiału jest o wiele bardziej oryginalna od wyrobów jubilerskich, które powstały z metali. Może ona stanowić wyjątkowy upominek dla każdej kobiety.

Dlatego też takie naszyjniki czy pierścionki to strzał w dziesiątkę, jeżeli mają one stanowić prezent dla osoby lubiącej niebanalne dodatki. W żywicy zatopione są kwiaty – stokrotki, dmuchawce, pąki róży czy hortensje. Natomiast pierścionki wykonane w całości z tego surowca to znakomity podarunek z okazji Dnia Matki, mikołajek czy też urodzin. Doskonałym upominkiem są również kolczyki – wiszące lub sztyfty – które często mają nietypową formę.