Złota biżuteria dla mężczyzn
22 stycznia 2021

Kategoria:
Moda

Biżuteria dla niego. Złote dodatki dla mężczyzn

Zarówno biżuteria dla kobiet jak również dla panów jest formą uzupełniającą stylizację i poprawiającą wizerunek. Nie tylko uwydatnia elegancję, ale też pozwala lepiej się poczuć. Szczególnie subtelnym i jednocześnie niezwykle stylowym kruszcem jest złoto. Pozłacane bransoletki, zegarki, krzyżyki oraz łańcuszki sprawdzą się w roli dodatków na wyjątkowe okazje oraz podczas wykonywania codziennych obowiązków. Formą poprawy estetyki biżuterii jest wypełnienie poszczególnych elementów szlachetnymi kamieniami. Wytworzony w ten sposób dodatek z pewnością zadowoli niemal każdego mężczyznę. Należy jednak pamiętać, że złota biżuteria wymaga specjalnej pielęgnacji. Co należy wziąć pod uwagę przy wyborze męskiej biżuterii?

Najczęściej wybierane złote dodatki

Do najpopularniejszych męskich dodatków należą złote: łańcuszki, bransoletki, zawieszki oraz zegarki. Ozdoby różnią się wzorem, grubością, wagą, długością oraz szerokością. Przy zakupie należy zapytać sprzedawcę o zawartość złota, próbę, a także rodzaj. Wyróżnić możemy złoto białe i żółte, którego wybór zależy przede wszystkim od preferencji klienta.

Złote łańcuszki wykonywane są na wiele sposobów. Obecnie mężczyźni często decydują się na wybór grubych, długich łańcuszków o szerokich splotach. Jednak równie eleganckie są lekkie naszyjniki. Do delikatnych łańcuszków doskonale pasują zdobne krzyżyki. Połączenie elegancji z bogatym zdobieniem tworzy idealnie skomponowaną konstrukcję. Natomiast złote bransoletki wyróżniają się uniwersalnością i praktycznością, co pozwala korzystać z nich na co dzień.

Jak pielęgnować złotą biżuterię?

Nie ulega wątpliwości, że każdy złoty dodatek wymaga regularnego, dokładnego czyszczenia. Tylko wówczas biżuteria może zachować blask i wyjątkową barwę nawet podczas częstej eksploatacji. Pielęgnację biżuterii można wykonywać samodzielnie. Wystarczy nasączyć szmatkę alkoholem lub octem, a następnie przetrzeć nią wszystkie elementy. Następnie należy wypolerować ozdobę za pomocą miękkiej ściereczki. W przypadku powstania nalotów warto użyć soku z cytryny lub cebuli, który pozwoli usunąć uszkodzenie. Jeżeli domowe metody nie wystarczą, trzeba skorzystać z pomocy specjalisty.

Jak tłumaczy sprzedawca biżuterii ze sklepu jubilerskiego L – gold.pl: Kiedy domowe sposoby zawiodą, złotą biżuterię należy wyczyścić profesjonalnym płynem, którego używa się w pracowniach jubilerskich. Złoto trzeba umieścić się w jego roztworze na około 10 minut. Po wyjęciu i wypłukaniu pod bieżącą wodą biżuteria będzie wyglądała jak nowa.

Korzyści płynące z wyboru złotej biżuterii

Dzięki złotym dodatkom mężczyźni mogą nie tylko podkreślić estetykę i elegancję, ale też określić własny styl i osobowość. Warto dodać, że złota biżuteria posiada również walory funkcjonalne. Najlepiej pokazać to na przykładzie pozłacanych zegarków. Są one wodoodporne, wytrzymałe na uszkodzenia mechaniczne, a także odporne na czynniki atmosferyczne. Dzięki temu zachowują wyraziste kolory i pełną sprawność przez długi czas. Kolejną zaletą złotej biżuterii jest szeroki wachlarz możliwości wyboru. Dodatki mogą być niewielkie, subtelne, eleganckie lub też bogate, pełne zdobień i przyciągające uwagę.