Kobieta karmiąca dziecko
14 września 2021

Kategoria:
Moda

Biustonosze polecane dla kobiet karmiących piersią

W czasie karmienia piersią biust kobiety staje się większy. Aby zapewnić sobie komfort, a dodatkowo podtrzymać piersi trzeba dobrać odpowiedni biustonosz. Z myślą o świeżo upieczonych mamach powstały specjalne biustonosze do karmienia. Czym różnią się od standardowych staników? Jak dobrać odpowiedni rozmiar takiej bielizny?

Specjalne biustonosze do karmienia 

Dla kobiet karmiących piersią stworzono dedykowane biustonosze, które umożliwiają nakarmienie dziecka bez konieczności zdejmowania stanika. To ogromne udogodnienie nie tylko w domu, ale przede wszystkim kiedy musisz dać dziecku jeść w miejscu publicznym. W ten sposób nie musisz nawet odsłaniać swoich piersi. Wybór tego typu bielizny jest ogromny, dzięki czemu każda mama znajdzie coś dla siebie. Biustonosze do karmienia piersią mogą wyglądać jak staniki sportowe lub jak standardowe biustonosze. Wśród nich znajdziesz np. modele z ozdobną koronką, dzięki czemu poczujesz się kobieco.

Biustonosz do karmienia – z fiszbinami czy bez?

Wiele przyszłych mam zastanawia się, czy biustonosz do karmienia piersią może mieć fiszbiny. Prawda jest taka, że wszystko zależy od Ciebie. Jeśli potrzebujesz podtrzymania piersi, ponieważ są duże, możesz śmiało zdecydować się na stanik z fiszbinami. Pamiętaj jednak, że nie mogą one uciskać samych piersi. W ten sposób możesz stworzyć w nich zatory. Druciane elementy powinny znaleźć się bezpośrednio pod biustem. Takie staniki poleca się szczególnie w późniejszych etapach karmienia piersią. Na sam początek dobrze jest wybrać biustonosz bez fiszbin. Jest miękki, a więc idealnie sprawdzi się podczas karmienia w pozycji leżącej. Nic nie będzie Cię uciskało, więc możesz w nim nawet spać.

Jak prawidłowo dobrać biustonosz do karmienia piersią?

Dobranie odpowiednio rozmiaru biustonosza jest niezwykle ważne. W ten sposób zapewnisz sobie komfort i wymodelujesz piersi. Szukając rozmiaru dla siebie, pamiętaj, że żadna część biustonosza nie powinna Cię uciskać. Weź także pod uwagę to, że w trakcie ciąży Twój biust się powiększa. Najlepiej wybrać rozmiar miseczki biustonosza do karmienia w okresie ósmego lub dziewiątego miesiąca. Piersi pozostaną już w tym rozmiarze. Z kolei, aby zmierzyć obwód użyj miary krawieckiej. Od otrzymanego wyniku odejmij 10 cm, ponieważ obwód po porodzie zmniejszy się. Jeśli jednak nie przytyłaś znacząco w trakcie trwania ciąży, odejmij ok. 5 cm. W razie wątpliwości warto skorzystać z usług brafitterki np. ze sklepu internetowego z bielizną Chabur. Z jej pomocą na pewno znajdziesz odpowiedni fason oraz rozmiar stanika.