12 lutego 2019

Kategoria:
Moda

Białe szaleństwo w Polsce. Gdzie udać się na narty?

Gdy polskie góry pokrywa biały puch, Polacy tłumnie ruszają na narty. Ośrodków narciarskich mamy w naszym kraju naprawdę sporo, zatem decyzja, który wybrać nie należy do najprostszych. By ułatwić wam to zadanie, opisujemy poniżej kilka najbardziej godnych uwagi obiektów. Z naszą pomocą z pewnością wybierzesz ośrodek najlepiej dopasowany do swoich potrzeb. A zatem: gdzie warto udać się na narty?  

W Polsce znajduje się ponad 70 ośrodków narciarskich. Do najpopularniejszych, z oczywistych powodów, należą te usytuowane w górach. Niezależnie od tego, czy jesteś amatorem, średnio zaawansowanym narciarzem, czy profesjonalistą z pewnością wybierzesz coś z poniższych propozycji.

Tatry: Białka Tatrzańska

Jeden z najbardziej nowoczesnych ośrodków narciarskich znajduje się w Białce Tatrzańskiej. Niedawno jednym wyciągiem orczykowym połączono trzy działające tam stacje: Bania, Kaniówka i Kotelnica. Dzięki temu miłośnicy białego szaleństwa mogą swobodnie pokonywać aż 23 trasy o łącznej długości ok. 16 km. Dodatkowo ośrodek oferuje 5 tras dla narciarzy biegowych. Stoki są regularnie naśnieżane i dobrze oświetlone. By z nich skorzystać warto zakupić karnet Tatry Super Ski, który obejmuje także 14 innych stacji w Polsce i na Słowacji.

Ośrodek narciarski w Białce Tatrzańskiej cieszy się popularnością również ze względu na bezpłatne parkingi, bogatą ofertę gastronomiczną, wypożyczalnie sprzętu, szkołę jazdy oraz dodatkowe atrakcje dla dzieci. Niestety, w sezonie bywa tam naprawdę tłoczno.

Beskidy: Szczyrk  

W Szczyrku również znajdują się trzy stacje narciarskie: Szczyrk Mountain Resort, Beskid Sport Arena oraz Szczyrk COS. Ze wszystkich można skorzystać nabywając jeden karnet skipass. Pierwszy ośrodek ma do zaoferowania trasy o łącznej długości 10 km, 2 wyciągi orczykowe i 2 kolejki krzesełkowe. Szczyrk Mountain Resort proponuje natomiast 22 km zróżnicowanych tras, kolej gondolową i trzy koleje kanapowe. Z kolei w Beskid Sport Arena można spróbować swoich sił na 4 trasach oraz skorzystać z kolei linowej i 2 wyciągów talerzykowych.

Po Szczyrku kursuje darmowy Skibus. Przy stacjach znajdują się zarówno parkingi płatne, jak i bezpłatne. Narciarze mogą skorzystać z dość dobrze rozwiniętej infrastruktury noclegowej i gastronomicznej, wypożyczalni sprzętu narciarskiego i szkółek jazdy.

Gorce: Kluszkowce

Ośrodek narciarski Czorsztyn-ski mieści się na zboczach góry Wdżar. Przy dobrych warunkach pogodowych można więc podziwiać Gorce, Pieniny, Tatry, Beskidy Sądecki i Żywiecki oraz Jezioro Czorsztyńskie. W Kluszkowcach można pokonać 9 tras narciarskich i skorzystać z 8 wyciągów, w tym dwóch krzesełkowych. W ośrodku możesz jeździć z karnetem Tatry Super Ski. Dla narciarzy biegowych przygotowano trasę o długości 5 km.

W Czorsztyn-ski działa wypożyczalnia sprzętu oraz szkółka narciarska. Bazę noclegową stanowi, położony w samym centrum ośrodka, trzygwiazdkowy hotel Pod Wulkanem. Posilić można się w regionalnych karczmach. Kluszkowce są niewielką miejscowością, dlatego spodobają się z pewnością osobom chcącym odpocząć od zgiełku miasta.

Góry Orlickie: Zieleniec

Jeden z największych ośrodków narciarskich w Polsce znajdziesz w okolicach Dusznik-Zdroju. Zieleniec Ski Arena oferuje aż 34 trasy o długości 22 km. Narciarze mogą korzystać z 29 wyciągów, które obejmuje wspólny karnet Zieleniec Ski Pass. Dodatkowo w Górach Orlickich czeka 200 km tras dla narciarzy biegowych.

Stoki są regularnie naśnieżane, dobrze oświetlone i można podziwiać z nich malownicze widoki. Dużymi zaletami Zieleniec Ski Arena są także dobra baza noclegowa, oferta gastronomiczna i atrakcje dla dzieci.