7 lutego 2021

Kategoria:
Moda

Biała czy kremowa. Jaką suknię ślubną wybrać?

Wszystkie panny młode marzą o tym, by w jednym z najważniejszych momentów swojego życia wyglądać zachwycająco i być najlepszą wersją siebie. Z tego właśnie powodu wybór odpowiedniej kreacji ślubnej nie jest łatwym zadaniem i nierzadko trwa nawet kilka miesięcy. Kobiety nie wiedzą, jaką suknię ślubną wybrać, między innymi trudno im podjąć decyzję, który kolor sukni będzie dla nich najlepszy – biały czy kremowy.

Tradycja czy nowoczesność?

W tradycyjnym schemacie organizowania ślubów suknia panny młodej powinna być w kolorze białym. Z tego względu to właśnie nasze matki bądź babki są szczególnymi przeciwniczkami odbiegających od zwyczaju kolorów sukien ślubnych. Potwierdza to ekspert z salonu sukien ślubnych dla puszystych IDEO DESIGN:

Nierzadko jest tak, że panny młode wymarzą sobie kremową, a nawet pudrowo-różową kreację, ale niezbyt przychylnie podchodzą do tego pomysłu ich krewni. Pamiętajmy jednak, że nasz ślub jest naszym dniem i mamy się podobać przede wszystkim sobie i przyszłemu małżonkowi. Jeśli więc chcemy, by nasza suknia ślubna była w kolorze kremowym, to właśnie na taką się zdecydujmyMy ze swojej strony pokazujemy, jakie są odcienie bieli i kremu, i zawsze pomagamy dobrać najlepszy odcień do typu urody. Najmniej bezpiecznym wyborem jest odcień śnieżnej bieli, która zasinia twarz i optycznie zażółca zęby.

Zawsze należy dokładnie przemyśleć, czego to właśnie my same pragniemy – czy marzy nam się włożenie białej sukni z długim do ziemi welonem, czy może w dniu swojego ślubu chcemy wyglądać inaczej niż wszystkie inne panny młode. Kremowa kreacja jest bardziej nowoczesna i elegancka niż suknia w kolorze białym, ale nie oznacza to oczywiście, że każdorazowo stanowi lepszy wybór. Wyszczuplające suknie ślubne, które nie są białe, przełamują trochę zastaną od dawna tradycję. Wszystkie panny młode powinny się zastanowić, w którym kolorze będą czuły się i prezentowały najlepiej. Komfort podczas własnego ślubu jest niezwykle ważną kwestią. Zadbajmy więc o to, by nasz strój był maksymalnie wygodny i byśmy czuły się w nim pięknie i wyjątkowo.

Kolor sukni ślubnej a typ urody panny młodej

Jak już wspomniałam wyżej, kolor sukni ślubnej można wybrać także na podstawie typu karnacji i włosów, które ma panna młoda. Biała, tradycyjna suknia polecana jest przede wszystkim tym paniom, które mają chłodny i ciemny typ urody. W takim połączeniu pani Zima (tak określany jest typ chłodny, ciemny i kontrastowy) na pewno będzie wyglądać zachwycająco. Typ kontrastowy ma ciemną karnację i śnieżnobiałe zęby i białkówki w oczach. Bardzo jasna cera i ciemne włosy idealnie współgrają z ciepłą bielą sukni ślubnej, czyli jaśniutkim odcieniem écru – w świetle sztucznym niewiele różni się on od bieli, nie jest po prostu siny. Zimom poleca się też suknie w kolorze różu, szmpana, srebra. Panie o typie urody Jesień oraz Wiosna powinny przemyśleć zakup kreacji w kolorze kremowym, kości słoniowej czy wanilii. Do karnacji o ciepłych odcieniach pasują te suknie ślubne, których kolory są także ciepłe (poza kremowym mogą być kreacje szampańskie, pozłacane czy brzoskwiniowe).