16 września 2020

Kategoria:
Moda

Apaszka jako ciekawy gadżet reklamowy

Apaszki to jedne z dodatków modowych, które niegdyś robiły zawrotną furorę i powracają ze świeżością i nowymi możliwościami. Obecnie mają zdecydowanie większą funkcjonalność niż jeszcze kilkanaście lat temu. Oprócz tego, że są bardzo stylowym dodatkiem, a często nawet wykończeniem stroju, mogą stanowić również ważny element marketingowy. Nic więc dziwnego, że budzą tak duże zainteresowanie.

Apaszka reklamowa – nieco inna od klasycznej

Wyobrażając sobie apaszkę, większość osób ma przed oczami zwiewną chustkę, którą kobiety wiążą pod szyją lub przy torebce – w celu jej ozdobienia. Oczywiście to prawda. Jednak w przypadku apaszek reklamowych produkty te wyglądają nieco inaczej. Z reguły są to jednolite, grubsze chustki, na których znajduje się nadruk – wybrany przez firmę, która chce się zareklamować. Jego forma może być dowolna – nowoczesne technologie dają tak wiele możliwości, że nie ma w tym obszarze niemal żadnych ograniczeń.

Aspekt praktyczności w przypadku apaszki reklamowej bierze górę nad jej funkcją estetyczną. Chociaż trzeba przyznać, że i nowoczesne projekty potrafią w tym względzie nieźle zaskoczyć. Coraz więcej firm odchodzi od klasycznych rozwiązań, decydując się na stworzenie dla swoich klientów produktów, które będą funkcjonalne, ale i dobrze się zaprezentują, co skłoni ich do noszenia apaszek – wyjaśnia specjalista z firmy Bardeli.

Co należy uwzględnić przy projektowaniu apaszek reklamowych?

Apaszka reklamowa ma być produktem, który sprawi, że klient zainteresuje się firmą. Dlatego podstawą w tym przypadku jest logo, które powinno być:

  • odpowiednio duże,

  • dobrze wyeksponowane,

  • czytelne.

Samo logo nie wystarczy jednak, aby potencjalny odbiorca zainteresował się produktem, czy firmą, która go stworzyła. Bez wątpienia ważnym aspektem jest jakość. Ludzie lubią rzeczy, które są trwałe, przyzwyczajają się do nich. Zadbaj więc o to, aby apaszka firmowa właśnie taka była. Ma ona być gadżetem, który pozostanie w użytku, a przez to będzie zauważalny także dla otoczenia osoby, która go nosi.

Projektowanie apaszki reklamowej – samodzielnie czy z pomocą specjalistów?

Wiele osób zastanawia się, czy decydując się na reklamę swojej firmy i stworzenie apaszek reklamowych, może zaprojektować je samodzielnie. Nic nie stoi na przeszkodzie – pod warunkiem, że masz zdolności graficzne. Wówczas wystarczy użycie specjalnego programu oraz przekazanie gotowego projektu do drukarni, czy firmy odpowiedzialnej za produkcję. Jeżeli jednak nie jesteś do końca pewien, czy otrzymany wzór będzie odpowiedni – skonsultuj sprawę ze specjalistą. Być może potrzebne będą drobne poprawki lub zaprojektowanie wszystkiego od podstaw.

Decydując się na ostateczną realizację apaszek reklamowych, zwróć uwagę na to, aby firma, której zlecisz to zadanie dysponowała odpowiednim sprzętem – gwarantującym wysoką jakość gadżetów. Produkt, który trafi w ręce Twoich klientów powinien być idealny – nie możesz pozwolić sobie na przypadkowe wpadki.