11 marca 2019

Kategoria:
Moda

Album do zdjęć. Miejsce na Twoje pamiątki

W dobie wszechobecnej fotografii cyfrowej wydawać by się mogło, że albumy ze zdjęciami odeszły do lamusa. Ale nie jest to prawda! Wiele osób wciąż chętnie przechowuje swoje rodzinne fotografie, często odpowiednio posegregowane i opisane, w pięknych albumach i traktuje je jako bliską sercu pamiątkę. Dlaczego jeszcze nie warto rezygnować z posiadania albumów ze zdjęciami? 

Zatrzymajmy upływający czas

Fotografia jest najlepszym sposobem na zachowanie w pamięci najpiękniejszych chwil z życia naszego i naszych bliskich. Upływ czasu dotyka każdego z nas – ale robiąc zdjęcia możemy zachować to, co najpiękniejsze i najbardziej ulotne. To, jak bardzo się zmieniamy jest najbardziej widoczne w przypadku dzieci. Nic dziwnego, że rodzice pieczołowicie dokumentują te przemiany, robiąc swoich pociechom setki fotografii. Wywołane i zebrane w rodzinnych albumach zdjęcia są po latach cenną pamiątką zarówno dla rodziców, gdy ich pociechy już opuszczą rodzinne gniazdo, jak i dla samych dzieci.

A może rodzinna sesja?

Wszyscy mamy dziś aparaty do robienia zdjęć, ale warto pamiętać, że do wykonania ładnego zdjęcia potrzebne są też wprawna ręka i oko. Często przydają się również programy graficzne do profesjonalnej obróbki zdjęć. Z tych powodów wiele osób wciąż decyduje się na sesję u fotografa, zwłaszcza przy takich okazjach jak ślub czy narodziny dziecka. Fotografie z takiej sesji zajmują potem zaszczytne miejsca w rodzinnych albumach ze zdjęciami.

Albumy na różne okazje

Zapoznając się z ofertą firm sprzedających albumy takich jak firma Foto-Etui, możemy zauważyć, że dostępne są albumy uniwersalne oraz takie na różne okazje. Albumy okazjonalne to najczęściej albumy ślubne czy komunijne – możemy w nich przechowywać fotografie z tych wyjątkowych wydarzeń w naszym życiu. Takie albumy mają odpowiednią oprawę graficzną, estetyką nawiązującą do tego, z jakimi zdjęciami mamy do czynienia. Wyjątkową propozycją wśród albumów są albumy ekskluzywne, często skórzane lub skóropodobne, których wyszukany wygląd uatrakcyjni wygląd salonu czy każdego innego wnętrza. Taki album będzie też świetnym prezentem np. z okazji rocznicy ślubu. Ciekawostką są albumy kieszeniowe w mniejszym formacie niż te standardowe, taki mały album łatwiej mieć przy sobie wszędzie, gdziekolwiek się wyjedzie. Bogaty wybór dostępnych na rynku m.in. w firmie Foto-Etui albumów na fotografie pozwala wybrać taki najbardziej nam odpowiadający pod względem objętości, wielkości czy wyglądu. A gdy po latach będziemy przeglądać zgromadzone w albumie zdjęcia, z pewnością nie będziemy żałować jego zakupu.