suknie wieczorowe
20 grudnia 2021

Kategoria:
Moda

6 cech dobrej sukni wieczorowej

Sukienki wieczorowe to jeden z obowiązkowych elementów garderoby Pań. To długie suknie, które zakłada się na oficjalne wyjścia i przyjęcia. Często wykonuje się je z luksusowych tkanin, m.in. szyfonu, tafty, aksamitu lub jedwabiu. Nie należy jednak mylić sukienek wieczorowych z balowymi, ponieważ te pierwsze występują w wielu różnych fasonach i kształtach. Czym się wyróżniają dobre sukienki wieczorowe?

Czym są suknie wieczorowe?

Prawdziwe suknie wieczorowe nie są tym samym co typowe kreacje koktajlowe. Są znacznie strojniejsze, sięgają do ziemi i wymagają zastosowania odpowiednich dodatków. To, co wyróżnia takie kreacje, to także materiały, z których powstają. Są to zwykle luksusowe tkaniny, które nadają sukience jeszcze większej elegancji i oryginalności. Elegancka sukienka wizytowa nie ogranicza się także do jednego fasonu. Panie mogą wybierać spośród długich i wąskich sukni, a także tych, które rozszerzają się na dole. Niektóre kreacje mogą być bez ramiączek, a inne posiadają niezwykle długie, okazałe i eleganckie rękawy.

Rodzaje sukni wieczorowych

Wśród sukienek wieczorowych wyróżnia się przede wszystkim ołówkowe, typu „syrena”, o kroju „trąbki”, w kształcie litery „A” oraz „empire”. Ołówkowe sukienki wieczorowe pozwalają mocno podkreślić figurę. Pozbawione są paska i ramiączek, choć obecnie coraz częściej można spotkać modele z ramiączkami. Sukienki „syreny” posiadają bardzo dopasowany stan a ich spódnica zakończone jest syrenim ogonem. Nieco przypomina sukienkę w kształcie trąbki, ale ta druga jednak posiada rozszerzenie spódnicy nieco wyżej kolan. Modne sukienki w kształcie litery „A” to natomiast obcisłe na górze kreacje, które rozszerzają się do dołu i pozbawione są fal, czy też zadrapań. To najbardziej uniwersalny krój, który sprawdzi się przy większości kobiecych sylwetek. W przypadku kobiet w ciąży’ wiele decyduje się natomiast na wybór modeli w stylu „empire”, które odcinane są pod biustem. Każdy z modeli oferuje renomowany sklep internetowy z odzieżą damską SukienkowyRaj, w którym pracownicy służą doradztwem i wsparciem na każdym etapie zakupu.

Zalety sukni wieczorowych

Idealna sukienka wieczorowa pozwala poczuć się każdej kobiecie jak księżniczka. Dzięki takim kreacjom czuje się piękna, zmysłowa, a równocześnie elegancko ubrana. Bez względu na fason sukienki, jej kolor czy wykończenie, powinna być przede wszystkim dobrana do sylwetki. Takie modele pozwolą podkreślić atuty figury, a ukryć jej mankamenty. Choć przyjęło się, że suknie wieczorowe nosi się tylko raz, to tak naprawdę nic nie stoi na przeszkodzie, aby przy uniwersalnym kroju, eleganckim kolorze i trwałej tkaninie, użyć wybraną suknię wielokrotnie.