20 kwietnia 2017

Kategoria:
Inne

Na co zwrócić uwagę, dokonując wyboru mebli do biura?

Dobrze dobrane meble biurowe znacząco wpływają na efektywność pracowników, dlatego warto rozejrzeć się za meblami, które posiadają stosowne atesty i spełniają wymagania Unii Europejskiej. Będziemy mieli pewność, że pieniądze zostały dobrze zainwestowane, a wszyscy pracownicy dobrze wyposażeni. Warto zwrócić uwagę jeszcze na kilka istotnych cech. Po szczegóły zapraszamy do poniższego artykułu.

Zwróć uwagę na charakter biura

Jeżeli to możliwe, warto wybrać meble na etapie planowania przestrzeni biurowej. Ułatwi to znacznie odpowiednie ustawienie oraz wybór dodatkowych mebli, takich jak regały lub szafy. W zależności od rodzaju biura można wszystko zawczasu dobrze rozplanować. Otwarta przestrzeń (open-space) wymaga ustawienia wszystkich mebli w sposób, który zapewni pracownikom dużo miejsca wokół siebie. Warto wziąć pod uwagę również charakter biura – mały pokój kancelarii będzie wyglądał trochę inaczej niż korporacyjne przestrzenie z dużą ilością pracowników.

Sprawdź producenta mebli

Oprócz gabarytów, istotnym czynnikiem, na jaki należy zwrócić uwagę, jest materiał wykonania poszczególnych mebli biurowych. Sprawdzeni dostawcy wysokojakościowych mebli są na wagę złota. Rynek meblarski zalewają produkty z Chin lub zza wschodniej granicy, które nie posiadają odpowiednich atestów, dlatego należy zwrócić uwagę na oznaczenia oraz informacje o spełnieniu wymagań Unii Europejskiej. Materiały powinny być komfortowe i bezpieczne zarówno dla pracowników, jak i środowiska. Lepiej nie oszczędzać na meblach biurowych, z których pracownicy będą korzystać prawie codziennie przez minimum osiem godzin.

Postaw na ergonomię

Tutaj przechodzimy do bardzo istotnej kwestii, jaką jest zdrowie, którego utrata przekłada się na wszystkie aspekty życia, dlatego podczas wyboru mebli do biura trzeba znaleźć kompromis między funkcjonalnością, estetycznością, praktycznością oraz wygodą. Najważniejszymi elementami w biurze są biurko oraz fotel. Oba meble powinny być regulowane, aby dostosować ich wysokość indywidualnie do każdego pracownika. Powszechne bóle karku, pleców czy rąk, są często spowodowane złym dostosowaniem foteli biurowych do wymagań pracowników, dlatego należy zwrócić uwagę na odpowiednie ich wyprofilowanie.

Wyjątkowe meble pracownicze znajdują się w ofercie firmy Stecko Meble. Ponad 20 lat doświadczenia, wyspecjalizowana ekipa montażystów oraz handlowców, a także sprawdzeni dostawcy pozwalają na kompleksową działalność związaną ze sprzedażą mebli wykorzystywanych zarówno w biurach, gabinetach czy na recepcji, ale również w hotelach, których właściciele mogą skorzystać ze specjalnej oferty systemów meblowych.