29 listopada 2019

Kategoria:
Inne

Zbuduj dla swoich dzieci wesołe miasteczko z drewna!
5 (100%) / 2 głosów

Zbuduj dla swoich dzieci wesołe miasteczko z drewna!

Drewno to jeden z najważniejszych budulców znanych ludzkości – jest nie tylko trwałe i łatwe w obróbce, ale również estetyczne i przyjazne dla środowiska. W dzisiejszych czasach nie buduje się z niego już tak często jak jeszcze wiek temu, wciąż jednak może znaleźć wiele zastosowań. Możemy użyć go na przykład do zbudowania własnego placu zabaw czy wesołego miasteczka dla naszych maluchów.

Własne wesołe miasteczko – czy to możliwe?

Dzieci w dzisiejszych czasach nie chcą bawić się na świeżym powietrzu – to problem znany wielu rodzicom, którzy bezskutecznie próbują zachęcić swoje pociechy do odłożenia telefonu czy wyłączenia komputera. Czy jednak problem jest w tych urządzeniach? Czy może braku atrakcyjnych alternatyw dla dzieci? Plac zabaw z drewnianych sprzętów stanowi świetną propozycję dla maluchów spragnionych emocji, szczególnie jeśli zabawa odbywa się w grupie. Dziś już nietrudno zbudować dla dziecka przestrzeń do zabawy na świeżym powietrzu. Jeśli nie zadowalają nas sprzęty dostępne w sprzedaży, wykonywane zazwyczaj z niezbyt przyjaznych i nietrwałych tworzyw sztucznych, powinniśmy zlecić ich budowę wykwalifikowanym profesjonalistom. Usługi z zakresu budowania drewnianych konstrukcji posiada w swojej ofercie między innymi firma Jaremar.

Dlaczego warto się zdecydować?

Posiadanie własnego placu zabaw może wydawać się nieco ekstrawaganckie, ale posiada wiele plusów. Przede wszystkim – stanowi dla dziecka alternatywę dla elektronicznych rozrywek, przy których spędza swój czas. Warto pamiętać, że długie i regularne korzystanie z gier wideo czy oglądanie telewizji może mieć poważne konsekwencje dla nie w pełni rozwiniętego organizmu i psychiki dziecka. Wady postawy, pogorszenie wzroku, zaburzenia interakcji społecznych, a nawet uzależnienie od wirtualnej rzeczywistości – to coraz częstsze symptomy u młodego pokolenia. Zabawa na świeżym powietrzu nie powoduje takich problemów, wręcz przeciwnie – korzystnie wpływa na prawidłowy rozwój ciała dziecka, poprawia jego kondycję fizyczną, pozwala obniżyć poziom stresu, kształtować charakter, a także pogłębiać relacje z rówieśnikami i rodzicami. To główny powód dla którego warto zainwestować we własne sprzęty do zabawy z drewna. Inną istotną kwestią jest wysoki poziom bezpieczeństwa dziecka – bawi się ono we własnym ogrodzie, gdzie nikt i nic mu nie zagraża. Dlaczego jednak warto zainteresować się sprzętami wykonanymi z drewna? Przede wszystkim dlatego, że jest ono materiałem przyjaznym i nieszkodliwym, a odpowiednie zabezpieczone nie niszczeje w kontakcie ze środowiskiem naturalnym. Ponadto prezentuje się dużo lepiej, niż tanie tworzywa sztuczne.