21 lutego 2017

Kategoria:
Inne

Zastosowanie wózków platformowych

Wózki transportowe służą do przemieszczania towarów wewnątrz pomieszczeń i na niewielkie odległości. W zależności od rodzaju i wielkości wózka, może on obsługiwać ładunki o rozmaitych kształtach, gabarytach i masie. Jednym z najprostszych, a zarazem najbardziej praktycznych wózków transportowych, jest właśnie wózek platformowy.

Wózki platformowe na czterech kołach są stabilne, łatwe w prowadzeniu, a ich płaskie platformy umożliwiają transport nawet przedmiotów o bardzo nietypowych kształtach – mówi specjalista z firmy EMAX-POL. Solidna, nieskomplikowana konstrukcja wózków platformowych jest gwarancją niezawodności i trwałości tego typu rozwiązania.

Zastosowanie wózków platformowych

Standardowe wózki platformowe są niezbędnym wyposażeniem praktycznie każdego magazynu, bez względu na rodzaj przechowywanych w nim towarów. Sprawdzą się zarówno w obsłudze hurtowni materiałów budowlanych, w pocztowej sortowni paczek, jak i w przemysłowych warsztatach czy nawet chłodniach.

Wózki przeznaczone do pracy w specjalnych warunkach lub ze szczególnym rodzajem towarów, mogą być wyposażone w dodatkowe udogodnienia, jak np. antypoślizgowa powłoka platformy, dodatkowa poręcz czy ekstra półka.

Specjalne wózki platformowe

Oprócz standardowych wózków z jedną platformą produkuje się również wózki specjalne. Wśród nich możemy wymienić wózki platformowe siatkowane, które wykorzystywane są np. do sortowania i przewozu drobnicy. W pralniach, hotelach i szpitalach wykorzystuje się platformowe wózki kontenerowe, które mogą być wyposażone również w dodatkowe półki.

Zbudowane w oparciu o solidne konstrukcje stalowe wózki platformowe na zwrotnych kołach są niezastąpionym środkiem transportu towarów wszędzie tam, gdzie zachodzi konieczność ciężkich przedmiotów lub wielu małych elementów na nieduże odległości. Na stałe wpisały się więc w krajobraz sklepów i hurtowni, warsztatów, magazynów oraz wielu innych miejsc.