24 czerwca 2020

Kategoria:
Inne

Zastosowanie myjek ciśnieniowych

Czyszczenie dużych powierzchni, szczególnie tych mocno zabrudzonych, może być problematyczne, a z pewnością jest czasochłonne i po prostu męczące. Z tego powodu warto korzystać z różnego rodzaju udogodnień, które ułatwią nam to zadanie. Do takich rozwiązań należą myjki ciśnieniowe. W jaki sposób działają te urządzenia oraz kiedy i dlaczego warto z nich korzystać?

Działanie myjki ciśnieniowej. Dlaczego warto z niej korzystać?

Myjka ciśnieniowa przeznaczona jest do tłoczenia strumienia wody pod ciśnieniem, skąd nazwa urządzenia. Niezbędnym elementem myjki jest pompa, która wprawia ciecz w ruch. Wyróżniamy przy tym różne rodzaje pomp, a co za tym idzie różne myjki, które mogą generować różne wartości ciśnienia. Na rynku dostępne są zarówno urządzenia do zastosowań domowych – przeważnie kompaktowe i lekkie o ciśnieniu już od 50 bar – a także bardziej wydajne myjki wysokociśnieniowe do zastosowań profesjonalnych, które znajdziemy np. w ofercie firmy Poolmar. Niezależnie od rodzaju, myjka ciśnieniowa to urządzenie o wielu zaletach, do których zaliczyć należy nie tylko oczywistą wygodę użytkowania i oszczędność czasu wynikające z prostszego i szybszego czyszczenia powierzchni, ale także mniejsze zużycie wody w porównaniu do korzystania z tradycyjnego węża ogrodowego.

Do czego służą myjki ciśnieniowe?

Największym atutem myjek ciśnieniowych jest oczywiście skuteczne czyszczenie różnego rodzaju powierzchni i możliwość usuwania z nich nawet uciążliwych zabrudzeń. Co dokładnie umyjemy przy pomocy takiego urządzenia? Do podstawowych zastosowań myjek ciśnieniowych należy:

  • Mycie nawierzchni – czyszczenie posadzek, szczególnie tych znajdujących się na zewnątrz, które narażone są na oddziaływanie czynników atmosferycznych, może być nie lada wyzwaniem. Myjka ciśnieniowa bez problemu poradzi sobie z usunięciem zarówno luźnego materiału, np. piasku, kamyków oraz liści, jak i osadów, błota i innych plam. Dotyczy to różnego rodzaju nawierzchni, w tym kostki brukowej, posadzek kamiennych, a także ścieżek, chodników i podjazdów z cementu.
  • Czyszczenie konstrukcji – elastyczna myjka sprawi, że woda pod ciśnieniem dotrze nawet w trudno dostępne miejsca, również w wyższych partiach obiektów. Urządzenie to można wykorzystać do czyszczenia schodów zewnętrznych, ogrodzeń, tarasów i balkonów, a także całych elewacji i obiektów, np. altan ogrodowych oraz basenów, usuwając z nich osady, mchy, a nawet pleśń. Tym sposobem doczyścimy zarówno powierzchnie otynkowane, ceglane, jak i drewniane.
  • Mycie pojazdów i maszyn – woda pod ciśnieniem to skuteczny sposób na dokładne umycie samochodu, ale też motocyklu czy roweru. Trzeba przy tym pamiętać o dobraniu odpowiedniego ciśnienia i zachowaniu dystansu, by nie doprowadzić do uszkodzenia lakieru. Myjki ciśnieniowe doskonale nadają się też do usuwania trudniejszych zabrudzeń np. z maszyn ogrodniczych i rolniczych.