11 września 2017

Kategoria:
Inne

Zastosowanie dźwigów HDS

Planujesz budowę nowego obiektu? Zastanawiasz się nad tym, jakie sprzęty będą Ci potrzebne, aby działania budowlane przebiegły szybko i sprawnie? Niezbędne mogą okazać się hydrauliczne dźwigi samochodowe, czyli konstrukcja zamontowana na samochodzie. Jest ona wykorzystywana m.in. do załadunku oraz rozładunku różnego rodzaju towarów. Jakie ma jeszcze dodatkowe zastosowanie?

Do czego potrzebne są dźwigi HDS?

Hydrauliczne dźwigi samochodowe (w skrócie HDS) są wykorzystywane najczęściej do transportu materiałów budowlanych (używane w hurtowniach, składach budowlanych oraz na budowach). Dzięki temu, że dźwigi HDS mają zamontowany panel sterowania, świetnie radzą sobie z załadunkiem produktów nawet o dużych gabarytach. Ponadto – poprzez podłączenie innych akcesoriów – mogą służyć do innych celów, np. koparka lub ładowarka. Są wyposażone w specjalne żurawie, dzięki czemu można je wykorzystać również do tych zadań, do których nie można zastosować klasycznego sprzętu, jak np. mniejsze budowy, przemysł drzewny, transport na paletach czy przewóz towarów na wyższe kondygnacje obiektu. Umożliwiają jednoczesny załadunek, przewóz i rozładunek przewożonych towarów.

Jak działają dźwigi HDS?

Dźwigi HDS (instalowane na samochodach ciężarowych) mają zamontowany specjalny podnośnik, którym można obracać, zmieniając tym samym wysięg sprzętu (może pracować poziomo lub pionowo – w zależności od przeznaczenia). Jego działanie polega na podnoszeniu i opuszczaniu różnego rodzaju ładunków. W zależności od rodzaju pracy, do jakiej dźwig zostanie wykorzystany, można zmienić niektóre z jego części konstrukcyjnych (np. hak). Sprzęt dobrze radzi sobie – dzięki dużej nośności – z dotarciem w trudno dostępne zakamarki. Jego wykorzystanie zapewnia lepszą komunikację na placach budowy. Dzięki temu, że nie jest to pojazd stacjonarny, może szybko przenosić nawet ciężkie ładunki.

Gdzie warto wypożyczyć sprzęt?

Sprzęt taki jak dźwigi HDS warto wypożyczyć w profesjonalnym przedsiębiorstwie, proponującym klientom atrakcyjne warunki.

Przedstawiciel firmy EL-KOP z województwa pomorskiego, świadczących tego typu usługi, przekonuje: z tego względu, że dźwigi HDS mają niezwykle szeroki zakres zastosowania zarówno w przemyśle budowlanym, jak i transportowym, oferujemy Państwu ich wypożyczenie. Można z nich korzystać zarówno w przestrzeni otwartej, jak i zamkniętej. Posiadamy sprzęt nowoczesny, a co najważniejsze – wysokiej jakości, który jest narzędziem solidnym i bezpiecznym. Pozwala na szybkie i wygodne przenoszenie towaru.