21 lipca 2021

Kategoria:
Inne

Zastosowania folii stretch

Mało jest takich rzeczy, które fascynują prostotą działania, a jednocześnie budzą podziw skutecznością. Do takiej kategorii produktów należy z pewnością folia stretch. Jest ona obecnie najpopularniejszym materiałem opakowaniowym, znajdującym zastosowanie w niemal każdej gałęzi przemysłu oraz branży usługowej. Jest niezastąpiona podczas pakowania i zabezpieczania różnego typu produktów. Czy tak jest rzeczywiście?

Folia stretch – co to takiego?

Historia folii stretch sięga początków XX wieku i jest pokłosiem nieudanych eksperymentów z wodoodpornym obrusem. Powstał wówczas produkt zwany celofanem, który przeewoluował w nowoczesny materiał do pakowania i zabezpieczania. Folia stretch produkowana jest z polietylenu o niewielkiej gramaturze i grubości, ale także z innych surowców, takich jak polipropylen, kopolimer czy fluoropolimer. Otrzymywana jest w procesie rozdmuchu lub wylewu maszynowego. W zależności od zastosowanej technologii charakteryzuje się różną grubością i rozciągliwością. Folia stretch dostępna jest w dwóch podstawowych odmianach, jako folia czarna lub transparentna. Czarny stretch chroni opakowane towary przed działaniem promieni UV, natomiast folia przezroczysta ułatwia identyfikację opakowanych produktów. Z pełną specyfikacją foli stretch zapoznać się można na stronie internetowej producenta opakowań tekturowych Polkar z Krapkowic.

Najważniejsze zastosowania foli stretch

Folie stretch są najbardziej powszechnym i uniwersalnym materiałem do opakowywania i stabilizowania na paletach. Chronią one towary przed zabrudzeniami, wilgocią, kurzem oraz oddziaływaniem czynników pogodowych. Folia czarna poprzez pełne krycie dodatkowo ochrania przed promieniowaniem UV i uniemożliwia identyfikację zawartości przesyłki. Folie stretch w zależności od parametrów doskonale nadają się do pakowania ręcznego produktów lub przedmiotów, a także do maszynowej paletyzacji z wykorzystaniem automatycznych lub półautomatycznych owijarek. Folie opakowaniowe stabilizują towary, uniemożliwiają ich przesuwanie się i ochraniają, minimalizując możliwość uszkodzeń mechanicznych.

Tysiące zastosowań foli opakowaniowych w różnych branżach

Folie stretch znajduje zastosowanie w niemal wszystkich gałęziach przemysłu i działach gospodarki, wszędzie tam, gdzie konieczne jest opakowywanie i zabezpieczanie produktów do transportu lub magazynowania. Niezastąpione są w handlu, przemyśle spożywczym, usługach kurierskich, branży przeprowadzkowej oraz wielu innych dziedzinach. Folia stretch stosowna jest także przez rolników do zabezpieczenia beli siana lub przy produkcji kiszonek. Warto podkreślić, że ręczne folie stretch powinny znaleźć się w każdym gospodarstwie domowym, nie tylko jako wygodny materiał opakowaniowy, ale też produkt przydatny do innych prac domowych.