hotel
29 marca 2018

Kategoria:
Inne

Zasady estetycznej i funkcjonalnej aranżacji hoteli

Wyjazd na wakacje, w podróż służbową czy do daleko mieszkającej rodziny, zwykle wiąże się z mieszkaniem w hotelu. Chcemy odpoczywać w miłych i przyjaznych wnętrzach. Niestety, nie zawsze tak jest. Bardzo często hotelom bardzo dużo brakuje do estetycznej i funkcjonalnej aranżacji. Jak temu zaradzić? Należy trzymać się zasad, które zagwarantują gościom znacznie lepszy komfort przebywania w nich.

Balans między ergonomią a wygodą

Najważniejszą regułą hotelowych aranżacji powinno być zachowanie balansu między ergonomią w wygodą. Ma być użytecznie, praktycznie i funkcjonalnie, ale również komfortowo. Właściciele hoteli nie pozwalają na zmarnowanie żadnego centymetra. Dlatego pokoje nie są a duże, ale musi znaleźć się w nich wszystko, co jest konieczne. Są oczywiście różne standardy pokojów – pokoje ekonomiczne, apartamenty czy rodzinne. Każdy z nich ma inne wymagania, ale we wszystkich pomieszczeniach muszą być zachowane podobne standardy.

Zachowanie stałych elementów wyposażenia

Projektując wnętrze hotelowego pokoju, należy brać pod uwagę wszystkie stałe elementy wyposażenia. Zaliczają się do nich łóżko, stolik, krzesło oraz szafa. Goście doceniają też szafki nocne, na których można położyć telefon albo szklankę z wodą. Meble muszą umożliwić swobodne chodzenie po pokoju oraz otwieranie szafy, aby ułożyć w niej swoje ubrania.

Pokój nie może być nudny

Pokój hotelowy nie może być nudny. Dlatego kiedy ustalimy, w jakich miejscach powinny znaleźć się meble, musimy zadbać również o wykończenie pomieszczenia. Znaczenie ma kolor ścian, podłogi, jak też dodatki, wpływające na charakter wnętrza.

Warto dołożyć wszelkich starań, aby chociaż jeden element pokoju się wyróżniał. Może to być lampa, może to być dywan albo obrus. Dzięki temu pokój na zawsze pozostanie w pamięci gości, a ten szczegół będą pamiętać przez lata – komentuje nasz rozmówca z Studia Atre.

Projekt wnętrz najlepszym wyborem

Jeśli chcemy, aby hotel, który prowadzimy, miał estetycznie i funkcjonalnie zaprojektowane wnętrza, powinniśmy zainwestować we współpracę z biurem architektonicznym. Takie studio posiada wiedzę i doświadczenie, potrafi sprostać oczekiwaniom klientów. Wie, jakie są najnowsze trendy i jest w stanie zaproponować rozwiązania, które przyjmą się w takich obiektach. Współpraca z biurem architektonicznym bez wątpienia przyniesie spodziewane efekty. Wnętrza nabiorą charakteru, którego dotąd im brakowało, a goście będą zadowoleni, że zatrzymali się właśnie w naszym hotelu. Co najważniejsze zaś, z chęcią do niego wrócą.