5 kwietnia 2017

Kategoria:
Inne

Zamawianie zaproszeń na ślub – na co zwrócić uwagę

Najważniejszy jest tekst

W przypadku wyboru zaproszeń, młodzi zwykle zaczynają od podjęcia decyzji o ich wzorze. Nie jest to jednak najlepszy pomysł.

-Na samym początku warto zastanowić się nad tekstem, który chcemy zamieścić w zaproszeniu. Krótka formułka zmieści się w każdym projekcie, jednak zabawny wierszyk, w którym prosimy gości o nie przynoszenie kwiatów lub długie motto może już być twardszym orzechem do zgryzienia. Żeby uniknąć niemiłej niespodzianki, warto zapisać wybrany tekst na kartce i dopasowywać wzór zaproszenia do jego objętości – zauważa ekspert reprezentujący profesjonalną drukarnię cyfrową  CYFRA z Wrocławia.

Przed drukowaniem zaproszeń trzeba też sprawdzić, czy w tekście nie ma powtórzeń i literówek oraz czy wszystkie dane (w tym data, godzina i adres ślubu) są prawidłowe. Należy też zadbać o to, by czcionka była czytelna, a sam tekst był ułożony na kartce w estetyczny sposób – oddzielony marginesami od brzegów i wyśrodkowany.

Wybór papieru

Istotną kwestią podczas zlecania wydruku zaproszeń ślubnych jest także wybór właściwego rodzaju papieru. Przede wszystkim, musi on pasować do stylistyki zaproszenia oraz wyróżniać się odpowiednią gramaturą. Jeśli będzie ona zbyt niska, to papier łatwo będzie się zginać i straci elegancki wygląd (najlepiej sprawdzi się papier o gramaturze 180-250 g/m2).

Metoda prób i błędów

Nie można także zapominać o konieczności wykonania próbnego wydruku. Taką próbkę drukarnia ma obowiązek przesłać klientom do akceptacji, dzięki czemu mogą oni spokojnie dokonać oceny swoich decyzji dotyczących formatu, kolorystyki i gramatury papieru i w razie czego wprowadzić do projektu pewne zmiany.

Komplet zaproszeń zamówić można wtedy, kiedy osiągnięty efekt będzie w pełni nas satysfakcjonował. Najlepiej wydrukować kilka lub kilkanaście sztuk więcej, aby w razie popełnionych błędów przy wypisywaniu nazwisk rodziny i znajomych, można było je bez problemu naprawić.

Tagi: , ,