taksowka
6 sierpnia 2018

Kategoria:
Inne

Zamawianie taxi. Kryteria wyboru korporacji taksówkarskiej

Dobra firma taksówkarska będzie nam potrzebna w wielu różnych sytuacjach. Jeśli jesteśmy w obcym mieście, musimy wiedzieć, jak odróżnić porządne przedsiębiorstwo taksówkarskie, od firm niegodnych zaufania. Na co powinniśmy zwrócić uwagę? Co charakteryzuje dobre korporacje taksówkarskie? Jakich informacji powinniśmy szukać na stronie takiej firmy? Odpowiedzi znajdziecie w naszym krótkim poradniku.

Po pierwsze – zaufanie

Dobra korporacja taksówkarska, to firma, której możemy zaufać. Przede wszystkim, takie przedsiębiorstwo powinno mieć własną stronę internetową, na której znajdziemy wszystkie najważniejsze informacje. W ten sposób łatwo sprawdzimy stawki za przejazdy oraz ewentualne możliwości dodatkowego transportu – na przykład przewozu bagaży czy większych grup pasażerów. Znalezienie dobrej firmy taksówkarskiej w obcym mieście bywa trudne, dlatego już przed wyjazdem warto zrobić porządny research. Na przykład w Krakowie dobrą firmą taksówkarską jest Dwójki. Radio-taxi. Warto sprawdzić opinie na temat firmy taksówkarskiej w Internecie – jeśli pojawi się wiele negatywnych komentarzy od klientów, taką firmę taksówkarską lepiej jest omijać szerokim łukiem.

Wygodne zamawianie transportu

Ważnym kryterium wyboru korporacji taksówkarskiej, jest komfort zamawiania przejazdów. Tradycyjną, najczęściej wykorzystywaną formą zamawiania taksówki jest po prostu telefonowanie pod wskazany numer. W ten sposób nie możemy jednak dyskretnie zamówić transportu w trakcie spotkania. Może to być tez kłopotliwe na przykład w trakcie jazdy pociągiem, gdzie panuje hałas a zasięg potrafi się zrywać. Nowoczesne korporacje taksówkarskie wychodzą naprzeciw potrzebom swoich klientów i dają im możliwość zamawiania przejazdów w bardziej wygodny sposób. Możemy zamówić taxi SMS-em, lub jeszcze wygodniej, poprzez specjalną aplikację na urządzenia mobilne. W ten sposób za samo zamówienie nie ponosimy żadnych kosztów i możemy wygodnie sprecyzować swoje oczekiwania co do przejazdu.

Płatność nie tylko gotówką

Niestety, wiele firm taksówkarskich wciąż nie daje swoim klientom możliwości płacenia kartą. To duży problem, bo przecież w tych czasach nie każdy z nas nosi przy sobie gotówkę. Dlatego, zanim zamówimy taksówkę, upewnijmy się, że wygodnie zapłacimy tam kartą płatniczą. Wiele firm taksówkarskich posiada tylko część pojazdów z możliwością płatności kartą, dlatego zamiar dokonania takiej płatności musimy zgłosić zamawiając dla siebie samochód.