17 stycznia 2019

Kategoria:
Inne

Zalety tkanin sanitarnych powlekanych

Zdarzają się w życiu sytuacje, kiedy jesteśmy odpowiedzialni za chorego członka rodziny. Przystosowanie mieszkania czy łóżka wymaga sporo zachodu, a jeszcze większym wyzwaniem jest częsta zmiana ubrań, pościeli czy materaca przy osobach z przykrą dolegliwością nietrzymania moczu. Możemy sobie jednak nieco ułatwić życie, stosując nieprzemakalne tkaniny sanitarne.

Czym są tkaniny sanitarne powlekane?

Tkaniny powlekane wykonane są z włókna poliestrowego pokrytego warstwą poliuretanu. Co nadaje im wiele niepowtarzalnych i bardzo pożądanych cech. Tkaniny te są niezwykle uniwersalne. Mogą służyć do wytwarzania ubrań, toreb, pieluch, mat i obrusów. Dopuszczane są także do kontaktu z żywnością. Dodatek „sanitarne” w nazwie oznacza, że posiadają świadectwo dopuszczenia do obrotu wydane przez Instytut Leków w Warszawie. I to na tym medycznym zastosowaniu skupimy się dzisiaj.

Jakie są zalety tkaniny sanitarnej?

Jednym z przedsiębiorstw specjalizujących się w wytwarzaniu produktów z różnego rodzaju tworzyw gumowych, w tym tkanin pokrytych poliuretanem, jest PIONIER Jawor. Spytaliśmy specjalistów z tej firmy, co stanowi o wyjątkowości tego produktu.

Jego największymi zaletami jest zwiększona wodoodporność i trwałość tkaniny.

Ponadto nie ma ona działania miejscowo drażniącego, jest odporna na działanie środków odkażających i myjących, nie zawiera jonów metali ciężkich. Można ją wielokrotnie prać w temperaturze 60°C z dodatkiem środków dezynfekujących i piorących. W warunkach podanych powyżej wyrób nie zmienia swoich własności użytkowych przez okres 2 lat od daty produkcji.

Jak możemy zastosować tkaninę sanitarną w domu?

Wszystkie powyższe cechy sprawiają, że tkaniny te idealnie nadają się na podkłady pod prześcieradło dla osób nietrzymających moczu. Skutecznie zabezpieczą materac przed wilgocią, bardzo łatwo dadzą się wyprać, co za tym idzie, zabezpieczają przed niebezpiecznymi bakteriami, podrażnieniami czy najzwyczajniej nieprzyjemnym zapachem. Co więcej, doskonale nadają się na łóżko nie tylko osób dorosłych, ale również na dziecinne łóżeczko. Okres odpieluchowania czy wieku przedszkolnego potrafi przynosić drobne wpadki, szczególnie nocą, kiedy dziecko śpi i nie czuje parcia na pęcherz. Gwarancja Narodowego Instytutu Leków daje nam pewność, że tkanina nadaje się do zastosowania u dzieci, a nieobecność w niej jakichkolwiek jonów metali ciężkich sprawia, że jest całkowicie bezpieczna również dla naszych pociech.