13 lipca 2017

Kategoria:
Inne

Zalety stosowania kontenerów magazynowych

Wiele przedsiębiorstw – zarówno tych dużych, jak i mniejszych – potrzebuje przestrzeni magazynowej. Jedną z powszechnie stosowanych form zaaranżowania takiej przestrzeni są metalowe kontenery magazynowe. W poniższym tekście znajdziemy kilka powodów, dla których warto zainwestować w takie rozwiązanie.

Wysoka trwałość materiały

Kontenery magazynowe wykonywane są w całości z wysokiej stali, dzięki temu odznaczają się one bardzo wysoką odpornością na uszkodzenia mechaniczne oraz warunki środowiskowe. Dzięki temu są one w stanie zapewnić wysoki poziom bezpieczeństwa, chroniąc przechowywane w nich towary, sprzęt (np. urządzenie budowlane) oraz materiały przed kradzieżą czy niesprzyjającą pogodą.

Mobilność

W przeciwieństwie do budynków magazynowych, kontenery magazynowe nie są na stałe przytwierdzanie do podłoża, a zatem można je przy wykorzystaniu dźwigu z łatwością przenieść z jednego miejsca w drugie.

Jest to zaleta szczególnie cenna dla firm budowlanych, które ze względu na specyfikę swojej pracy muszą zachować mobilność – wyjaśnia przedstawiciel firmy Kontener Serwis.

Zdarza się bowiem, że nawet w obrębie jednego placu budowy trzeba zmienić rozmieszczenie poszczególnych struktur, aby umożliwić dalsze wykonywanie prac.

Modułowość

Choć kontenery nie są tak duże jak stałe budynku magazynowe czy chociażby hale namiotowe, które również często służą przestrzeń magazynową, to nie ma żadnego problemu, aby ustawić obok siebie kilka kontenerów. Ta modułowość pozwoli nam w precyzyjny i jednocześnie prosty sposób dostosować wielkość przestrzeni magazynowej do aktualnego zapotrzebowania, a także warunków otoczenia (np. znajdującej się na terenie posesji stałej zabudowy)

Brak kosztów budowy

Wybudowanie stałego obiektu magazynowego pociąga za sobą koszty, w które wliczamy m.in. wykonanie projektu, przygotowanie elementów konstrukcyjnych hali oraz ich montaż. Nie wolno również zapominać o tym, że do postawienia magazynu konieczne jest uzyskanie pozwolenia na budowę – nawet jeśli zdecydujemy się na obiekt tymczasowy, to możemy z niego korzystać bez pozwolenia tylko przez pewien okres czasu. Korzystanie z kontenerów magazynowych stanowi rozwiązanie wszystkich tych problemów.

Transport

Kontenery magazynowe mogą zostać wykorzystane nie tylko jako przestrzeń do składowania, ale również jako środek transportu dla zgromadzonego w nich inwentarza.

Wynajem i sprzedaż

Istnieją dwie formy korzystania z kontenerów magazynowych – możemy kupić własny lub skorzystać z wynajętego. Ta druga forma jest bardziej przystępna dla przedsiębiorstw, które potrzebują magazynu jedynie przez pewien okres czasu i nie chcą inwestować w niego zbyt dużej kwoty.