rejs-wycieczka
7 listopada 2018

Kategoria:
Inne

Zalety rejsów wycieczkowych

W Polsce rejsy wycieczkowe stają się coraz modniejszym sposobem na spędzanie wolnych dni na urlopie. W końcu kto nie chciałby poczuć na sobie morską bryzę, złapać trochę opalenizny i odpocząć od wszelkich trosk? W artykule wymieniamy zalety rejsów wycieczkowych. Opisujemy najciekawsze miejsce, które można zobaczyć i sposoby spędzania wolnego czasu na statku.

Dlaczego rejs? Zalety rejsu wycieczkowego

O wymienienie zalet rejsu wycieczkowego poprosiliśmy eksperta z firmy zajmującej się turystyką morską i wędkarstwem „Rosa Ventorum”:

Każdy, kto chociaż raz wypłynął w rejs statkiem, na pewno pamięta, że to była relaksująca przygoda. To załoga dba o czystość i wyżywienie. Gość może wtedy zająć się sobą – wybrać sobie rozrywkę na czas rejsu i jedzenie, na które ma ochotę. W związku z tym można zupełnie zapomnieć o codzienności, zwłaszcza że w wielu miejscach telefony komórkowe nie mają zasięgu.

Niewątpliwą zaletą rejsu wycieczkowego jest sposobność zjedzenia posiłku na pełnym morzu. Niekiedy organizator daje możliwość samodzielnego wędkowania. Nie ma to jak złowiony przez siebie samego dorsz na obiad! Nawet jeśli nigdy nie wędkowaliśmy, bez obaw – organizator udziela instruktażu i przygotowuje licencję wędkarską.

Gdy statek zabije do portu, można zdecydować się na zwiedzanie lub na degustację lokalnych potraw. Wiele miejsc daje też możliwość wypożyczenia rowerów i wycieczki w trudniej dostępne rejony. W ramach oferty możemy zwiedzić na przykład duńskie porty. Port Ronne – największy port Bornholmu – może się pochwalić kościołem z XIV wieku, kuźnią portową i latarnią morską. Z kolei w porcie Nexo można zwiedzić tradycyjną wędzarnię, muzeum Kolei Żelaznych czy odwiedzić cieplarnię z roślinami tropikalnymi oraz motylarnię.

To wszystko sprawia, że rejs wycieczkowy będzie niezapomnianą przygodą.

Rejs wycieczkowy – małe jest piękne!

Rejs wycieczkowy kojarzymy z ogromnym, luksusowym statkiem rodem z filmu Jamesa Camerona pod tytułem „Titanic”. Tymczasem niektórzy armatorzy oferują bardziej kameralne wycieczki odrestaurowanymi kutrami rybackimi. Nieraz możliwe są też rejsy indywidualne. Wszystko wedle życzenia klienta. Dzięki temu rejsy przestają być kojarzone jako rozrywka wyłącznie dla bogaczy. Cennik jest już na tyle przystępny, że na bilet mogą sobie pozwolić całe rodziny.

Na pełnym morzu można też zorganizować imprezę integracyjną lub urodziny. Wrażenia uczestników na pewno będą niezapomniane!

Kolejną zaletą rejsu wycieczkowego jest wygoda. Można poznawać ciekawe miejsca, cieszyć się krajobrazami, podziwiać faunę i florę i to bez codziennego rozpakowywania i pakowania walizek oraz lokowania się w nowym hotelu.

Statkiem wycieczkowym można odbyć rejs po akwenach wodnych lub wybrać się do obcego portu. Najbardziej popularnym celem wycieczek są porty Ronne i Nexo na duńskiej wyspie Bornholm, ale też inne wyspy Morza Bałtyckiego.