12 października 2019

Kategoria:
Inne

Zalety pojemników oblachowanych

Nie od dziś wiadomo, że blacha jest niezwykle mocnym i wytrzymałym tworzywem. Dlatego produkuje się z niej tak wiele artykułów, w tym takich, które służą do magazynowania czy składowania. Należą do nich między innymi funkcjonalne pojemniki oblachowane, które znalazły zastosowanie tak w codziennym życiu, jak też w magazynach, rolnictwie czy w przemyśle. Czym charakteryzują się takie konstrukcje?

Pojemniki oblachowane – ja wyglądają?

Pojemniki oblachowane mają zazwyczaj składaną konstrukcję. Jednak ich montaż jest bardzo prosty, nie zajmuje wiele czasu i nikomu nie sprawi problemu. Pionowe ścianki tego elementu doskonale zapobiegają przed wyspaniem czy wydostaniem się załadunku z jego wnętrza.

Pojemniki oblachowane nie mają bezpośredniego kontaktu z podłożem na całej swojej powierzchni, gdyż w ich projekcie uwzględniono nogi. Dzięki temu ich dno nie jest narażone na oddziaływanie wody czy innych, szkodliwych czynników.

Pojemniki oblachowane znajdują zastosowanie w wielu branżach. Mogą stanowić miejsce, gdzie przechowywane są plony z upraw, ale są także chętnie wykorzystywane w magazynach, hurtowaniach, na halach czy w przemyśle. Można je spotkać wewnątrz budynków, jak i na zewnątrz.

Pojemniki oblachowane charakteryzują się wytrzymałością i solidnym wykonaniem. Wpływają na to oczywiście parametry samej blachy, ale jest to także kwestia ich przemyślanej konstrukcji. Pojemnik taki będzie znakomicie służył użytkownikom przez lata – i to niezależnie od tego, do czego zostanie spożytkowany” – mówi fachowiec z firmy F.P.H.U. Robert Skórzewski

Jakie zalety mają pojemniki oblachowane?

Pojemniki oblachowane mają bardzo dużą ładowność, dlatego można w nich umieścić nawet ciężkie towary. Mogą one mieć także różne wymiary, dzięki czemu łatwo dopasować konkretny model do swoich potrzeb.

Zaletą pojemników oblachowanych jest możliwość ich wykończenia poprzez malowanie proszkowe. Technika ta pozwala na uzyskanie trwałego i intensywnego koloru. Dodatkowo jest to sposób na odróżnienie pojemników do siebie, co jest szczególnie przydatne, gdy mają służyć także do segregacji materiałów.

Mimo że sama blacha jest wytrzymałym surowcem, można dodatkowo i znacząco poprawić jej parametry w tym zakresie. Wystarczy wybrać pojemnik oblachowany, który został ocynkowany. Ocynkowanie blachy zapewnia, że staje się ona odporna na wilgoć, a co za tym idzie na korozję. W związku z tym pojemniki te mogą być wykorzystywane nie tylko wewnątrz pomieszczeń. Mogą znajdować się pod gołym niebem, gdyż nie zaszkodzi im deszcz czy śnieg.