karton
11 września 2018

Kategoria:
Inne

Zalety opakowań kartonowych

Opakowania z kartonu możemy dziś dostrzec na niemal każdym kroku. Pudełka z wielowarstwowej tekstury niemalże zawładnęły współczesnym rynkiem i są powszechnie wykorzystywane w większości dziedzin życia, w handlu czy przemyśle. Co zadecydowało o tak dużym wzięciu popularnych kartonów? Dlaczego opakowania tego typu cieszą się powszechnym zaufaniem milionów użytkowników na całym świecie? Decyduje o tym szereg zalet, które postaramy się wymienić poniżej. Serdecznie zapraszamy do lektury.

Niskie koszty produkcji

Koszt wykonania pudełka z tektury jest bardzo niski. Z tego względu, masowa produkcja opakowań kartonowych jest niezwykle opłacalna. Za stosunkowo niewielką cenę, jesteśmy w stanie zyskać wyrób, który gwarantuje pełne zabezpieczenie dowolnego produktu, towaru bądź też przedmiotu. Zarówno takiego przeznaczonego do magazynowania, jak i transportu.

Walory proekologiczne

Tektura to materiał podlegający recyklingowi, w pełni biodegradowalny. Z tego względu jest bardzo przyjazny środowisku naturalnemu. Opakowania kartonowe służą jako alternatywa dla pudełek wykonanych z innych, niekiedy dość szkodliwych dla środowiska surowców. Karton natomiast, za sprawą naturalnego rozkładu, nie zostawia po sobie trwałych odpadów.

Bezpieczeństwo w kontakcie z żywnością

Pudełka z tektury mogą być swobodnie wykorzystywane do przechowywania produktów spożywczych, np. cukru. Kartony pełnią tu dwojaką funkcję – z jednej strony zabezpieczają towar, a z drugiej pozwalają, aby zachował on swoje pierwotne walory smakowe. Jest to niezwykle istotne w wielu sytuacjach, w szczególności przy transporcie żywności do sklepów.

Uniwersalność zastosowań

Jak już wspomnieliśmy, pudełka kartonowe można spotkać niemal wszędzie. Odpowiednio wzmocnione i zabezpieczone, mogą posłużyć do przechowywania towarów spożywczych i przemysłowych (elektronika, sprzęt AGD, meble, produkty delikatne typu szkło, butelki itp.). Z uniwersalnością kartonów wiąże się również możliwość ich wielokrotnego wykorzystania.

Dowolność wymiarów i form

Opakowania tekturowe mogą przybierać rozmaite wymiary. Istnieje wiele typów opakowań kartonowych jednostkowych i zbiorczych, np. kartony klapowe czy pudełka fasonowe. Takie propozycje można znaleźć m.in. w ofercie znanej firmy K&T PAK. Jednocześnie, wszystkie pudełka idealnie ze sobą współgrają i mogą być przechowywane w jednym pomieszczeniu.

Potencjał marketingowy

W przypadku produktów przeznaczonych na sprzedaż, ważną rolę odgrywa ich właściwa ekspozycja. Opakowania kartonowe, w których to przechowywane są produkty, idealnie sprawdzają się w tym właśnie celu. Dzięki możliwości naniesienia nadruku fleksograficznego, na tekturowym pudełku może się znaleźć dowolny napis bądź określona grafika reklamowa.

Jeden karton, wiele zalet

Jak widać po przytoczonych przykładach, opakowania kartonowe niewątpliwe cechują się szeregiem zalet. Jednocześnie są to wyroby tanie i łatwo dostępne. Aby nabyć opakowania z tektury, wystarczy skorzystać z oferty producenta, takiego jak K&T PAK. Proces produkcji zamówionych opakowań nie powinien potrwać długo, nawet przy bardzo dużym nakładzie.