22 września 2017

Kategoria:
Inne

Zalety opakowań kartonowych

Dlaczego karton

Na rynku znaleźć można wiele różnego rodzaju produktów opakowanych w karton. Nic dziwnego, ponieważ tektura stanowi jeden z najpopularniejszych materiałów, z jakich tworzy się opakowania zbiorcze i jednostkowe.

Jedną z wielu korzyści jakie wynikają z zastosowania opakowań kartonowym jest fakt, że pozwalają zachować walory smakowe i zapachowe opakowanych w nie produktów. Z tego powodu znajdują zastosowanie w przemyśle spożywczym i cukierniczym. Dzięki tego typu opakowaniom produkty docierają na miejsce nieprzesiąknięte innymi zapachami, a także przede wszystkim w nienaruszonej formie – zauważa nasz rozmówca reprezentujący firmę R&S Święcińscy.

Jednym słowem: opakowania kartonowe to niezawodny sposób na przetransportowanie wielu towarów.

Zalety opakowań kartonowych

Poza wyżej wymienioną kwestią, opakowania z tektury mają też inne zalety. Przede wszystkim, ich produkcja nie jest kosztowna, a ich wytrzymałość jest zadawalająca – choć karton można przeciąć nożyczkami, to dzięki pewnym elementom wzmacniającym (przekładkom, narożnikom czy styropianowi) można zapewnić opakowanym w niego produktom bezpieczne dotarcie do celu. Karton jest też łatwy do przechowywania (opakowania z niego stworzone dostarcza się na płasko), toteż nieużywane opakowania nie zajmują dużo miejsca w magazynie.

Opakowania kartonowe mogą również zastępować torebki foliowe. Ma to nie tylko wpływ na zwiększenie bezpieczeństwa przechowywania towaru, ale przede wszystkim sprawia, że prezentuje się on o wiele lepiej. Poza tym, na kartonie z łatwością można umieścić logo przedsiębiorstwa, a nawet jego reklamę. Bez problemu takie opakowanie można też dopasować do kształtu towaru.

Opakowania kartonowe doceniają nie tylko przedsiębiorcy, ale również konsumenci. Są one bowiem ekologiczne i lekkie, a także o wiele bezpieczniejsze w przenoszeniu od opakowań szklanych, uznawanych za równie przyjazne środowisku. Co więcej, karton nie przepuszcza światła, toteż pakowane w niego produkty spożywcze dłużej utrzymują świeżość oraz zachowują swój smak, zapach i wygląd.

Podsumowując, wybór opakowań kartonowych niesie wiele korzyści zarówno przedsiębiorcom, jak i konsumentom. To rozwiązanie bezpieczne, praktyczne i ekologiczne, dlatego z powodzeniem może zastępować inne dostępne na rynku rodzaje opakowań.