4 lutego 2019

Kategoria:
Inne

Zalety naturalnych preparatów ozonowanych

Ozon jest pierwiastkiem, wykazującym silne właściwości bakterio, wiruso i grzybiczobójcze i to właśnie na tych jego cechach bazują naturalne preparaty ozonowane. Łączą one w sobie bowiem dobroczynną moc natury z wpływem ozonu na nasz organizm. Do najbardziej popularnych naturalnych preparatów ozonowanych należą ozonowana oliwa i ozonowany len. Przyjrzyjmy się im bliżej.

Medycyna naturalna jest sposobem na pozbycie się wielu dolegliwości skórnych, z którymi często nie potrafią poradzić sobie tradycyjne leki, oparte na sterydach. Znane jest dobroczynne działanie oliwy na zniszczoną i wysuszoną skórę, czy oleju lnianego. Co się dzieje, gdy połączymy je z ozonem?

Ozonowany olej lniany

Jednym z najchętniej kupowanych naturalnych preparatów ozonowanych jest ozonowany olej lniany, oferowany przez firmę Ozonella. W jego skład wchodzi olej lniany z pierwszego tłoczenia na zimno oraz biologicznie aktywny ozon, którym olej został trwale nasycony. Preparat nie zawiera alkoholu, sztucznych barwinków, konserwantów, aldehydów oraz parabenów, dlatego szczególnie poleca się go osobom, borykającym się z alergiami skórnymi.

Dzięki takiemu połączeniu, dobroczynne działanie ozonu wzmacniane jest pielęgnującym i rewiatlizującym działaniem samego oleju. Ozon uwalnia się stopniowo, przenikając do najgłębszych warstw skóry. Ozonowany olej lniany wspomaga proces rewitalizacji skóry, pielęgnuje i nawilża jej wysuszone warstwy oraz skutecznie ją regeneruje. Polecany jest zwłaszcza osobom cierpiącym na:

  • łuszczycę i atopowe zapalenie skóry
  • zmiany trądzikowe i opryszczkę
  • świąd skóry
  • podrażnienia termiczne
  • odparzenia
  • cellulit

Ozonowana oliwa

Innym, chętnie wybieranym naturalnym preparatem ozonowanym, jest oliwa ozonowana, stanowiąca połączenie wysokiej jakości oliwy z oliwek z pierwszego tłoczenia na zimno oraz biologicznie aktywnego ozonu.

Zalet korzystania z tego preparatu jest wiele. Łagodzi on objawy skórne, towarzyszące łuszczycy oraz atopowemu zapaleniu skóry. Poprawi wygląd i koloryt skóry u osób, borykających się z opryszczką. Zmniejszy uczucie świądu skóry. Ponadto zmniejszy widoczność skórnych przebarwień i złagodzi objawy celulitu.

Kolejną zaletą stosowania ozonowanej oliwy jest łagodzenie miejsc po podrażnieniach i oparzeniach termicznych oraz przyspieszenie regeneracji naskórka po mechanicznych uszkodzeniach skóry.