28 stycznia 2019

Kategoria:
Inne

Zalety mieszkań z rynku pierwotnego

Nowe, niezamieszkałe dotąd lokum jest twoim marzeniem? Nic dziwnego. Zgodnie z badaniami TNS Polska dla serwisu Oto Dom, to właśnie nowe mieszkania są naszym najczęstszym wyborem. Dlaczego jesteśmy szczególnie zainteresowani zakupem nieruchomości pochodzących z rynku pierwotnego? Sprawdźmy, za co tak naprawdę je cenimy i zamieszkajmy we własnym, wymarzonym M!

Duże możliwości aranżacyjne

Przede wszystkim w nowym mieszkaniu możemy samodzielnie zadecydować, w jaki sposób je urządzimy. Mamy dużo większe możliwości aranżacyjne i chętnie z nich korzystamy. Ale musimy być czujni! Nie każde nowe lokum jest właściwie zaprojektowane. Po przekroczeniu progu powinniśmy ocenić, czy mieszkanie jest ustawne? Czy możemy w nim wydzielić strefy i wprowadzić wyraźne granice między kuchnią, salonem a sypialnią? Czy będzie gdzie postawić stół? Pytań jest wiele i na każde z nich powinniśmy znaleźć odpowiedź. Po podpisaniu umowy będzie za późno. Najważniejsze, że niczego nie będziemy musieli naprawiać. Wszystko jest nowe, a zatem powinno być sprawne – wystarczy, że ładnie zaaranżujemy nasze gniazdko.
Dobrze urządzone wnętrze pozwala czuć się dobrze i komfortowo, a nowe mieszkanie możemy zaaranżować od początku do końca pod siebie. Zastanówmy się, jaki styl nam odpowiada i cieszmy się szczęściem w swoim domu – komentuje nasz ekspert z firmy deweloperskiej Graz Deweloper.

Niższe koszty utrzymania

Nowe mieszkania charakteryzują się niższym kosztami utrzymania lokalu. Jak to możliwe? Do budowy nowych osiedli wykorzystuje się coraz lepsze materiały. Nowoczesne tworzywa nie tylko lepiej trzymają ciepło, ale też zużywają mniej prądu. Do tego deweloperzy dbają o najwyższe standardy prac konstrukcyjnych i wykończeniowych. Będziemy płacić mniejsze rachunki, a oszczędności przeznaczymy na inne cele.
Niższe koszty użytkowania lokalu mogą też wiązać się z mniejszym czynszem czy brakiem funduszu remontowego. Sprawdźmy, za co i ile będziemy musieli płacić, aby nie być zaskoczonym.

Mniejsza cena zakupu

Mieszkania z rynku pierwotnego często okazują się tańsze, niż te z rynku wtórnego. Powód jest prosty – zwykle są to mieszkania oddalone od centrum. Czy to oznacza, że będziemy mieli problem z dostaniem się do szkoły/pracy/lekarza? Nie. Nowe osiedla mają pełną infrastrukturę i świetną komunikację. Będziemy żyć wygodnie, pod warunkiem wyboru właściwej inwestycji.
Szukając mieszkania, wybierajmy wiarygodnych deweloperów, którzy mają na swoim koncie już kilka realizacji. Dokładnie sprawdźmy, jakie mieszkania nam oferują i jaka jest ich cena. Skrupulatnie zweryfikujmy ofertę, ponieważ podejmujemy decyzję na dobre kilka, kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt lat.