10 września 2019

Kategoria:
Inne

Zalety magazynów kontenerowych

Magazyn kontenerowy to rozwiązanie, które dawniej było powszechnie stosowane w przypadku transportu morskiego. Dziś ma on jednak dużo więcej zastosowań. Powszechnie wykorzystuje się go w halach magazynowych, a nawet garażach, gdzie używany jest jako miejsce do przechowywania różnych przedmiotów, maszyn i urządzeń. Jakie zalety ma taki magazyn kontenerowy? Czytaj dalej!

Czym jest magazyn kontenerowy?

Magazyny kontenerowe to stalowe konstrukcje, których zadaniem jest zabezpieczanie i przechowywanie różnych przedmiotów i towarów głównie na czas transportu.

Obiekty takie są powszechnie stosowane w transporcie morskim. Mają stalową, specjalnie wzmocnioną konstrukcję i są pokrywane antykorozyjnymi powłokami. Przechowuje się w nich głównie urządzenia i maszyny, ale przy odpowiednim dostosowaniu z powodzeniem mogą służyć do transportu innych produktów, w tym warzyw i owoców – wyjaśnia zastosowanie magazynów kontenerowych ekspert z firmy  Modular System.

Magazyny kontenerowe są dziś powszechnie wykorzystywane w budownictwie, wojsku a także do celów socjalnych.

Zalety magazynów kontenerowych

Magazyny kontenerowe są konstrukcjami o szerokim spektrum zastosowania. Postawienie takiego obiektu nie wymaga uzyskania zezwolenia. W porównaniu ze standardowymi magazynami, które służą do przechowywania maszyn i sprzętów, kontenery cechuje niski koszt produkcji i budowy. Tego typu konstrukcje są wysoce elastyczne. Mogą być w każdej chwili dostosowane do potrzeb przedsiębiorstwa. Wśród największych zalet magazynów kontenerowych wymienia się:

  • możliwość zachowania stabilności i bezpieczeństwa przechowywanych materiałów,
  • możliwość przewozu różnymi środkami transportu,
  • łatwość załadunku i rozładunku,
  • możliwość transportu przy pomocy wózków widłowych.

Magazyny kontenerowe są obecnie często wykorzystywane do tworzenia większych przestrzeni biurowych. Ma to szczególne znaczenie w przypadku, gdy istnieją ograniczenia budowlane lub też nie ma innej możliwości zagospodarowania wystarczającej liczby miejsc pracy.

Kontenery są także wykorzystywane w branży gastronomicznej. Ich szybki montaż i rozbiórka pozwalają korzystać z nich podczas festynów czy też pikników. Konstrukcje te mogą być przystosowane jako budynki mieszkalne. Wiele gmin decyduje się na nie w przypadku, gdy pojawia się potrzeba stworzenia szybkich mieszkań socjalnych dla mieszkańców. Do takich konstrukcji bez problemu można doprowadzić media, ocieplić je i zainstalować odpowiednie systemy wentylacyjne. Mogą być także indywidualnie dostosowane do potrzeb przyszłych klientów.