lampy stojace
29 maja 2018

Kategoria:
Inne

Zalety lamp podłogowych

Lampy podłogowe to nie tylko oświetlenie dekoracyjne, ale również niezwykle funkcjonalne. Warto podkreślić, że tego typu lampy oprócz nowoczesnego designu mają jeszcze wiele, innych zalet. Dlaczego warto uwzględnić je w aranżacji pomieszczenia? Jakie modele lamp podłogowych są obecnie trendy? Dowiedz się również, czym kierować się podczas wyboru lampy stojącej. 

Lampy podłogowe – funkcjonalność ponad miarę!

Lampy stojące są idealnym oświetleniem, które warto wykorzystać w każdej aranżacji wnętrz. Swoją popularność zawdzięczają przede wszystkim temu, że można je bardzo łatwo zaaranżować. Niezależnie od wielkości pomieszczenia oraz jego wyposażenia lampę stojącą można postawić w dowolnym miejscu. Jeśli chcesz, aby służyła ci podczas czytania książki umieść ją przy fotelu. Jeśli wolisz, aby jej funkcją było oświetlenie obrazu, to warto przystawić ją właśnie przy tym dziele. Lampy podłogowe są bardzo funkcjonalne, dlatego każdy dopasuje je do swoich potrzeb. Ponadto, ich zaletą jest fakt, że bardzo szybko można je przearanżować – są lekkie i tym samym mobilne, dlatego w kilka chwil można zmienić ich położenie (jedynym ograniczeniem jest gniazdko elektryczne). Aby lampa była w pełni funkcjonalna należy pamiętać, by klosz był wykonany z jasnych i przepuszczających materiałów oraz dodatkowo była wyposażona w wysięgnik – dzięki tym cechom sprawdzi się w wielu, różnych aranżacjach. Ponadto, warto je wybrać również dlatego, że większość tych lamp ma stabilną konstrukcję, którą z łatwością się czyści.

Nowoczesny design lamp stojących – obecne trendy 

Przemyślana aranżacja lamp podłogowych umożliwia wyeksponowanie zalet wnętrza, a także ukrycie jego mankamentów. Warto podkreślić, że to właśnie odpowiednie oświetlenie umożliwia grę światła, która modeluje pomieszczenie. Tym samym wybór nowoczesnej lampy stojącej wiąże się ze stworzeniem trendy wnętrza, która zachwyci domowników i gości.

Często umiejscowienie we wnętrzu lampy podłogowej jest świetnym rozwiązaniem, które przekształci nudny kąt w ciekawą przestrzeń. Wystarczy np. lampa z przytłumionym światłem, która stworzy kameralne wnętrze bądź jasne światło, które skupi na sobie całą uwagę – mówi specjalista ze Strefy Światła z Węgrowa.

Wśród obecnie panujących trendów króluje minimalizm. I tak najczęściej wybierane są lampy podłogowe oszczędne w kształtach i o stonowanej kolorystyce. Bardzo często wybierane są m.in. metalowe klosze (np. w kolorze złota lub srebra) bądź lampy stojące bez abażurów. Dzięki temu tego typu oświetlenie ma jeszcze jedną zaletę – jest uniwersalne i sprawdzi się w każdym wnętrzu. Wybierając je można mieć pewność, że będzie kropką nad „i” – idealnym uzupełnieniem wnętrza, które przykuje uwagę.