kocioł grzewczy z podajnikiem
17 lipca 2019

Kategoria:
Inne

Zalety kotłów na ekogroszek

Nowoczesne kotły grzewcze, które spełniają najwyższe normy jakości, znacząco różnią się od urządzeń grzewczych starszej generacji i posiadają szereg zalet, które nie ograniczają się jedynie do kwestii ochrony środowiska. Są także wydajne i energooszczędne, więc pozwalają sporo zaoszczędzić na kosztach ogrzewania. Wyjaśniamy, czym charakteryzują się kotły na ekogroszek.

Dlaczego warto wymienić stary piec na nowoczesny kocioł grzewczy?

Wprowadzane niedawno przepisy sprawiły, że w ciągu kilku najbliższych lat, konieczna będzie wymiana starych „kopciuchów” na nowoczesne, ekologiczne i oszczędne kotły CO, które pozwolą na poprawę jakości powietrza oraz wpłyną na ograniczenie skutków zdrowotnych wdychania pyłu zawieszonego PM 10 i PM 2,5 oraz innych zanieczyszczeń.

Zdrowie to najważniejsza wartość w życiu, a kotły na ekogroszek gwarantują jego poprawę. To zdecydowanie największa zaleta wyboru nowoczesnego pieca CO, który spełnia najwyższe normy w zakresie emisji spalin. Co więcej, kocioł na ekogroszek pozwala uniknąć mozolnych przygotowań do sezonu grzewczego, czyli przygotowania opału np. drewna, na którego składowanie trzeba posiadać sporo miejsca. Warto także wziąć pod uwagę ograniczenie nakładów pracy, które związane są z obsługą kotłów starszej generacji, bo w przypadku kotła z podajnikiem automatycznym można zapomnieć o ciągłym dokładaniu do pieca i konieczności stałego nadzoru nad ogrzewaniem domu lub mieszkania.

Nowoczesne kotły na ekogroszek ogrzewają dom „same”. Wystarczy wsypać odpowiednią ilość paliwa do kosza zasypowego, ustawić żądaną temperaturę i można cieszyć się ciepłem domowego ogniska oraz poprawą jakości powietrza – wyjaśnia ekspert z firmy KAWAH, specjalizującej się w produkcji kotłów na ekogroszek.

Główne zalety kotłów na ekogroszek

Nowoczesne kotły CO, w których spala się ekogroszek, gwarantują duże oszczędności i pozwalają zapanować nad domowym budżetem, który w przypadku ogrzewania domu piecem starej generacji, jest dość mocno obciążony. Co więcej, dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii oraz stałemu podawaniu odpowiedniej ilości paliwa, kotły na ekogroszek pozwalają uniknąć marnowania cennego opału.

Zaletą kotłów na ekogroszek jest także ich pozytywny wpływ na ograniczenie emisji szkodliwych zanieczyszczeń do atmosfery, bo spełniają one rygorystyczne wymagania normy PN-EN 303-5:2012.

Dlaczego jeszcze warto zdecydować się na zakup kotła na ekogroszek? Liczy się też wygoda, możliwość uniknięcia stałego nadzoru nad procesem spalania oraz wyjątkowo wysoka wydajność tego typu kotłów CO, które pozwalają na efektywną termomodernizację budynku i wpływają na poprawę komfortu termicznego jego mieszkańców.