tonery-do-drukarek
23 maja 2018

Kategoria:
Inne

Zalety korzystania z oryginalnych tonerów do drukarek

Oryginał jest lepszy niż podróbka – to truizm. Jednak czasem warto o nim przypominać, bo o ile nikt nie kupuje już dziś raczej podrabianych perfum, czy torebek, o tyle, jeśli idzie o przedmioty codziennego użytku, takie jak tonery do drukarki, często chęć zaoszczędzenia pieniędzy wygrywa z uczciwością. Tymczasem, kupując oryginalne tonery do drukarek możemy naprawdę sporo zyskać.

Gwarancja jakości

Pierwsza zaleta oryginalnych tonerów do drukarek, to wysoka jakość. Kupując materiały eksploatacyjne do tego typu urządzeń od ich producenta, wiemy, czego możemy się spodziewać. Takiej jakości zdecydowanie nie możemy spodziewać się po znacznie tańszych zamiennikach. Dlatego, jeśli zależy nam na dużej wydajności i wysokiej jakości wydruku, postawmy na oryginalne tonery. Oryginalne tusze są idealnie dopasowane do naszego modelu drukarki, przez co sprzęt wykorzystuje maksymalnie swoje możliwości. Zamienniki, chociaż pozornie wydaje się, że pasują, nigdy nie będą dobrane tak idealnie, co może obniżyć wydajność naszej drukarki, a w konsekwencji może też doprowadzić do jej uszkodzenia. Dlatego, zastanawiając się nad wyborem odpowiedniego tuszu do drukarki, pamiętajmy, że niższa cena zamienników może się okazać tylko pozorną oszczędnością – przez nie sprzęt szybciej się zepsuje i będzie wymagać kosztownej naprawy lub wymiany.

Oryginalne tusze do drukarek – zawsze niezawodne

To, co charakteryzuje oryginalne tusze do drukarek, to też ich niezawodność. Urządzenie, wyposażone w taki tusz zawsze jest gotowe do pracy i działa bez zarzutu, nawet wtedy, kiedy toner jest już na wykończeniu – czyli wtedy, gdy tańsze zamienniki zwykle nie dają rady. Oryginalne tonery do drukarek, które znajdziemy na przykład w ofercie przedsiębiorstwa HiCopy Gdańsk sp.k. G. Wojtkiewicz, nie powodują też takich problemów, jak wycieki tuszu, czy rozmazane wydruki – to bardzo ważne, zwłaszcza, kiedy drukujemy ważny projekt lub dokumenty dla klienta. Z takimi tonerami nie musimy za każdym razem sprawdzać jakości wydruku, bo mamy pewność, że jest ona na najwyższym poziomie. Pozwala to też zaoszczędzić na papierze i na czasie – nie musimy powtarzać wydruku do skutku – aż będzie on prawidłowy.

Jakie jeszcze zalety mają oryginalne tonery do drukarki?

Poza tymi dwoma podstawowymi, wymienionymi wyżej zaletami, oryginalne tonery do drukarek mają jeszcze kilka innych plusów. Przede wszystkim pamiętajcie, że oryginalny toner w przypadku awarii (co zdarza się rzadko) bez problemu zareklamujecie u dostawcy i bez większych problemów wymienicie na wolny od wad. W przypadku zamiennika (który psuje się dużo częściej) będzie Wam ciężko wywalczyć zwrot pieniędzy nie mówiąc już o odszkodowaniu za naprawę pozostałych elementów uszkodzonych złej jakości proszkiem.

Stosując oryginalne tonery dbamy o środowisko – takie tonery nadają się do recyklingu, co ogranicza ilość odpadów gromadzonych na wysypiskach. Takie tonery są produkowane z materiałów nieszkodliwych. Używając takich tonerów możemy też liczyć na naprawę gwarancyjną – nie stosowanie się do zaleceń producenta sprzętu odbiera nam taką możliwość.