blacha-trapezowa
12 września 2018

Kategoria:
Inne

Zalety konstrukcji z blachy trapezowej

Z blachy trapezowej można wykonać bardzo funkcjonalne konstrukcje. Często pełnią one funkcje na przykład hal magazynowych, czy popularnych garaży – tak zwanych „blaszaków”. Jakie są zalety tego rozwiązania? Co powinniśmy wiedzieć o konstrukcjach z blachy trapezowej? W tym artykule przyglądamy się im bliżej, żeby omówić najważniejsze rozwiązania budowli tego typu.

Konstrukcje blaszane – lekkie i łatwe w budowie

Zdecydowaną zaletą wszelkiego rodzaju konstrukcji z blachy trapezowej, jest to, że powstają one błyskawicznie. Można je zamówić właściwie od ręki, a później po prostu poskładać z różnych, gotowych elementów. Dlatego, jeśli zależy nam na czasie, konstrukcje wykonane z takiej blachy to doskonałe rozwiązanie. Sprzedażą takich konstrukcji zajmuje się firma FHU GRAŻKA. Blacha trapezowa nadaje się nie tylko na budowę garażu na pojedyncze auto – można z niej stworzyć także dużą halę magazynową – właśnie takie propozycje znajdziemy w ofercie wspomnianej firmy. Właściwie nie ma rozwiązania, które mogłoby konkurować z konstrukcjami blaszanymi pod względem szybkości ich wykonania. Zaletą jest też to, że taka konstrukcja może mieć dowolne wymiary – wystarczy, że podczas zamówienia przedstawimy konkretne wymogi dotyczące projektu.

Bardzo tanie rozwiązanie

Tym, co charakteryzuje konstrukcje wykonane z blachy trapezowej, jest też bardzo niska cena. To ona przekonuje wielu inwestorów, by wybrać właśnie halę lub garaż z blachy, zamiast szukać innych rozwiązań. Dla przykładu, całkowity koszt budynku z blachy o powierzchni 10 x 10 metrów, to około 3 tysięcy złotych. Koszt budowy murowanej hali tej wielkości jest nieporównywalnie większy. Budowa hali z blachy trapezowej to więc sprawdzony sposób na bardzo duże oszczędności. Konstrukcje blaszane mogą być wyposażone w okna, specjalne bramy – dwuskrzydłowe lub przesuwane, dodatkowe drzwi wejściowe, a także inne elementy wykonywane na zamówienie.

Skuteczna ochrona

Konstrukcje z blach trapezowych są bardzo funkcjonalne. Przede wszystkim dobrze spełniają swoje podstawowe zadanie, czyli zabezpieczenie przechowywanych w nich przedmiotów przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi, takimi jak deszcz, promienie słoneczne, opady śniegu czy silny wiatr. Decydując się na zakup konstrukcji z blachy, powinniśmy jednak pamiętać, że nie zabezpieczy ona skutecznie przechowywanych tam rzeczy przed mrozem – dlatego takie hale nie nadają się to przetrzymywania produktów wrażliwych na niskie temperatury.