Zalety karmy suchej
15 grudnia 2017

Kategoria:
Inne

Zalety karmy suchej

Zawartość składników pokarmowych

Suche karmy dla zwierząt mają około 10% zawartości wody, podczas gdy karma mokra ma zawartość wody na poziomie około 75%. Oznacza to, że procentowa zawartość składników odżywczych w karmie suchych jest większa niż w takiej samej objętości karmy mokrej z puszki. Wynika z tego, że naszemu czworonogowi wystarczy mniejsza porcja suchego pokarmu, aby zwierzę zaspokoiło swoje potrzeby i otrzymało solidną dawkę składników odżywczych.

Kolejna zaleta suchej karmy dla zwierząt to fakt, że dłużej zachowuje swoją świeżość, także po otwarciu oryginalnego opakowania. Dlatego w stacjonarnych sklepach zoologicznych nikogo nie dziwią otwarte duże worki z suchą karmą, która sprzedawana jest na wagę – mówi nam przedstawiciel sklepu Sznupa.pl z siedzibą w Katowicach.

Do suchych karm przekonuje nas także łatwość w dozowaniu – po prostu odmierzamy porcję i wsypujemy do miski.

Szeroki wybór suchych karm dla zwierząt

W dobrych sklepach możemy znaleźć naprawdę szeroki wybór karm, które można nazwać dedykowanymi. Znajdziemy na przykład:

  • suche karmy dla szczeniąt, psów dorosłych oraz karmy dla psich seniorów
  • suche karmy, które dedykowane są psom małym, średnim, dużym, a nawet dla psich olbrzymów
  • suche karmy dla psów z nadwagą
  • suche karmy dla psów z alergią
  • suche karmy dedykowane psom, które należą do konkretnych ras.

Analogicznie jest z karmami dla kotów. Jeśli nasze zwierzę nie jest zadowolony z karmy, którą mu podajemy, spróbujmy poszukać innego rodzaju, np. zamiast suchej karmy z wołowiną wybierzmy suchą karmę z drobiem, wybrać mniejsze lub większe chrupki itd. Nie musimy od razu rezygnować z karmy suchej. Szczególnej uwagi wymaga dobór diety dla kilkuletniego psiaka wziętego ze schroniska, który w poprzednim domu miał pewne nawyki żywieniowe, a my nie potrafimy odkryć jakie. Jednak czas i cierpliwość z pewnością dadzą pozytywne efekty. Naprawdę warto wybierać suche karmy dla psów i kotów, ponieważ to dobre rozwiązanie.