27 kwietnia 2017

Kategoria:
Inne

Zalety kabin sanitarnych

Kabiny sanitarne znajdują zastosowanie w toaletach i łaźniach, z których korzysta duża ilość osób, na przykład w centrach handlowych, toaletach publicznych, placówkach oświaty, czy dużych zakładach pracy. Chronią naszą intymność w czasie załatwiania potrzeb fizjologicznych. Powinny być skonstruowane w taki sposób, by korzystający z nich mógł mieć pełny komfort. Jakie są zalety kabin sanitarnych?

Konstrukcja kabin sanitarnych

Konstrukcja nowoczesnych kabin sanitarnych, zarówno natryskowych, jak i WC, jest podobna. Najważniejsze elementy zabudowy to ścianki i drzwi. Nowoczesne ścianki tego typu elementów wyposażenia nazywa się ściankami systemowymi. To rozwiązanie dużo tańsze i wygodniejsze niż budowa kabin na przykład z elementów blokowych. W jednym ciągu miejsce znajdzie się dla większej ilości kabin. Ścianki mogą być wykonane z płyt HPL, HPL-PR lub P2. Te pierwsze to płyty kompaktowe, HPL-PR to płyty warstwowe, P2 to po oznaczenie płyt wiórowych. Te ostatnie nie nadają się do zastosowania w kabinach natryskowych. Najlepiej wykonać je z wysokociśnieniowego laminatu HPL, który jest odporny na wilgoć i nie reaguje w żaden sposób przy kontakcie z wodą. Zaletą kabin sanitarnych wykonanych z płyt HPL jest wysoka higiena, pod warunkiem, że są one regularnie czyszczone odpowiednimi detergentami. By konstrukcja była wytrzymała, całość może zostać wzmocniona profilem wieńczącym i usztywniającą ścianką.

Zastosowanie kabin sanitarnych

Kabiny sanitarne zapewniają użytkownikowi intymność. Może bez skrępowania załatwiać swoje potrzeby bez obaw, że ktoś przypadkiem wejdzie do środka. Są zamykane od wewnątrz. W przypadku kabin w przedszkolach, czy innych miejscach, w których przebywają małe dzieci, zamek kabiny powinien być skonstruowany w taki sposób, by w razie potrzeby opiekun mógł w łatwy i szybki sposób otworzyć go od zewnątrz – mówi nam przedstawiciel firmy Sanipol z Międzyrzecz. Co ciekawe, coraz częściej zwracamy uwagę nie tylko na funkcjonalność takich elementów wyposażenia, ale i na design. Zależy nam na tym, by wszystko, co nas otacza, było przyjemne dla naszych oczu. Kabiny sanitarne są szczególnie ważne dla osób, które z jakichś względów wstydzą się swojego ciała, lub bardzo cenią sobie dyskrecję. Właściciel każdego obiektu użyteczności publicznej i obiektu, w którym przebywa wiele osób, ma obowiązek zadbać o to, by kabin sanitarnych było wystarczająco dużo.