2 listopada 2017

Kategoria:
Inne

Zalety hal stalowych

Uniwersalność zastosowań

Konstrukcje stalowe cechują się dość niskim ciężarem własnym. Wykazują wyjątkowo dużą odporność na oddziaływanie sił dynamicznych i rozciąganie. W związku z tym wykorzystuje się je przy budowie obiektów o zróżnicowanych wymogach technologicznych – pod względem objętości i planowanych obciążeń. W efekcie, hale ze stali stały się obiektami nader uniwersalnymi. Służą na co dzień w różnych gałęziach przemysłu – na przykład jako profesjonalne magazyny, hale produkcyjne czy obiekty rolnicze. Ponadto, bywają adaptowane na obiekty sportowe, biurowe i handlowo-usługowe. Na rozwiązaniach tego typu bazują popularne markety, obniżając wydatki na transport oraz składowanie towarów.

Możliwość rozbudowy

Jak nietrudno się domyślić po zaprezentowanych przez nas przykładach, hale stalowe dość łatwo dopasować do rodzaju prowadzonej działalności. Proste modułowe konstrukcje da się w razie potrzeby powiększyć, przystosowując do potrzeb i standardów produkcyjnych.

To spore udogodnienie – szczególnie w sytuacji, gdy dopiero rozpoczynamy działalność, a docelowo planujemy ją rozszerzyć. Dzięki temu, nie musimy od początku utrzymywać obiektu o zbyt wielkiej powierzchni, znacząco obniżając koszty. Wystarczy, że w odpowiednim momencie dobudujemy powierzchnię według aktualnych wymogów i oczekiwań – objaśnia ekspert firmy PROMUS, zajmującej się kompleksowymi realizacjami inwestycji budowlanych.

Prostota montażu

Hale stalowe są niezwykle proste w montażu. Proces budowy (a także ewentualnej, wspomnianej wcześniej rozbudowy) przebiega sprawnie i szybko. Typowa konstrukcja stalowa potrafi być wzniesiona nawet w ciągu miesiąca i – co równie istotne – nadaje się do niemal natychmiastowego użytkowania. To spora oszczędność czasu ale i pieniędzy, które trzeba by poświęcić na wzniesienie typowego obiektu murowanego i jego późniejsze przystosowanie. W czasach dynamicznych przemian, wymagających elastyczności i dostosowania do zaistniałych potrzeb rynkowych z dnia na dzień, hala ze stali wydaje się rozwiązaniem najbardziej optymalnym pod względem ekonomicznym oraz logistycznym.