25 września 2017

Kategoria:
Inne

Zalety grupowych kursów językowych

Czy wiesz, że nauka języka obcego jest najlepszym treningiem dla mózgu? Ciągłe doskonalenie umiejętności posługiwania się obcą mową przedłuża sprawność intelektualną, dlatego nauka języka zdecydowanie nie powinna być zarezerwowana tylko dla najmłodszych. Na rozpoczęcie przygody z nowym językiem nigdy nie jest za późno, a poznając go, zyskujemy coś więcej, niż możliwość swobodnego komunikowania się z obcokrajowcami.

Choć najpopularniejszym językiem obcym jest obecnie angielski, coraz więcej Polaków interesuje się nauką mowy naszych wschodnich sąsiadów, czyli języka rosyjskiego – zauważa nasz rozmówca z Centrum Nauczania Języka Rosyjskiego w Warszawie.

Sposobów na naukę jest wiele, jednak zdecydowanie najskuteczniejszym jest bezpośredni kontakt z lektorem podczas kursów, organizowanych przez profesjonalne szkoły.

Zajęcia w grupie czy lekcje indywidualne?

Zarówno kursy grupowe, jak i lekcje indywidualne lub prowadzone w parach, mają swoje zalety. O tym, jaką formę zajęć wybrać, decyduje wiele czynników, przy czym najważniejszą przesłanką powinny być upodobania samego ucznia. Zastanówmy się nad korzyściami, wynikającymi z uczestnictwa w językowym kursie grupowym.

Zalety nauki języka w grupie

Kursy grupowe zawsze prowadzone są w oparciu o solidnie przygotowany program. Nauczyciel stara się prowadzić uczniów tak, by mieli szansę pogłębiać swoją wiedzę we wszystkich aspektach języka. Podczas zajęć w grupach poświęca się proporcjonalną ilość czasu umiejętnościom mówienia, pisania, słuchania ze zrozumieniem i posługiwania się gramatyką.

Kolejną ważną zaletą grupowych kursów językowych jest możliwość rozmowy z wieloma różnymi osobami, a nawet angażowania się w większe dyskusje. Zajęcia w grupie sprzyjają trenowaniu komunikacji w różnych sytuacjach i wyrażaniu swoich myśli w relacji z osobami o rozmaitych poglądach.

Fakt nauki języka rosyjskiego w grupie jest też niezwykle motywujący. Bez względu na to, czy w grupie rodzi się duch rywalizacji, czy raczej współpracy, wszyscy uczestnicy muszą utrzymać równe tempo, co skłania do systematycznego przyswajania nowej wiedzy z lekcji na lekcję.

Kolejną bardzo ważną kwestią są ceny takich zajęć. Kursy grupowe w szkołach językowych są nawet o połowę tańsze, niż lekcje indywidualne. Oznacza to, że uczeń zyskuje 2 razy więcej czasu na intensywny trening pod okiem lektora.

Mimo wielu niekwestionowanych zalet, kursy grupowe nie są dla każdego. Osoby najbardziej nieśmiałe oraz te, które z różnych względów nie mogą pozwolić sobie na uczestnictwo w zajęciach, przebiegających wg ściśle określonego harmonogramu, mogą uczyć się języka w indywidualnym kontakcie z lektorem.

Bez względu na to, jaką formę nauki preferujesz, szukaj profesjonalnych szkół językowych, które zatrudniają wyłącznie wysoko wykwalifikowanych wykładowców i native speakerów.