16 lutego 2017

Kategoria:
Inne

Zalety gminy Kobylanka

Większość z nas szuka swojego miejsca na Ziemi. Chcemy mieć swój skrawek świata, gdzie czujemy się komfortowo i bezpiecznie. Coraz częściej też uciekamy z miast, doceniając piękno otaczającego nas świata. Jednocześnie chcemy mieć kontakt z cywilizacją. Dlatego tak chętnie wybieramy działki na obrzeżach miast. Co oferuje nam w tym względzie gmina Kobylanka?

Kobylanka – gdzie to jest?

Gmina Kobylanka znajduje się w województwie zachodniopomorskim, w powiecie stargardzkim. Od Szczecina i Stargardu dzieli ją kilkanaście minut drogi. Dzięki temu można  żyć na wsi, nie rezygnując z pracy w pobliskim mieście oraz wszystkich udogodnień i rozrywek, jakie oferują ośrodki miejskie. Gmina sąsiaduje z Prawobrzeżem w Szczecinie, Stargardem, Goleniowem i Starym Czarnowem.

Pod względem przyrodniczym gmina Kobylanka znajduje się w pobliżu lasów oraz bezpośrednim sąsiedztwie jeziora Miedwie.

Kobylanka – tu warto żyć

Działki budowlane w Kobylance łączą w sobie wiele zalet zarówno pod względem przyrodniczym, jak i infrastrukturalnym. Najważniejsza jest bliskość ośrodków miejskich. Dojazd do pracy w Szczecinie lub Stargardzie zajmie Ci najwyżej 20 minut. Po pracy możesz cieszyć się szumem lasu, który z dwóch stron okala planowane osiedle. To idealne miejsce na rodzinne spacery, przejażdżki rowerowe czy pikniki – tuż za progiem Twojego domu. Możesz także cieszyć oczy widokiem jeziora i korzystać z jego infrastruktury rekreacyjnej bez potrzeby brania urlopu i ruszania się poza swoją miejscowość. Miedwie kusi przystanią żeglarską i czystą plażą.

Osiedle Nowy Horyzont w Kobylance oferuje spokojne życie w pięknym otoczeniu. Wszystkie ważne miejsca, z których korzystamy my i nasze dzieci, są w zasięgu nóg. Szkoła podstawowa jest oddalona od osiedla o 1350 metrów, podobnie jak urząd gminy. Do najbliższego ośrodka zdrowia mamy 1300 metrów. Jeszcze bliżej – do kościoła i na pocztę. Kultura jest na wyciągnięcie ręki – biblioteka i gminny ośrodek kultury leżą zaledwie 600 metrów od osiedla. Warto pamiętać o dobrym połączeniu nie tylko w skali gminy i powiatu, ale też całego kraju. Bliskość lotniska w sąsiednim Goleniowie zapewnia łączność z odleglejszymi zakątkami kraju i Europy. Sprawdź, jak może wyglądać Twój idealny dom na www.dzialki-szczecin.com.