16 marca 2017

Kategoria:
Inne

Zalety ekogroszku kolumbijskiego

Ekogroszek jest jednym z kilku paliw opałowych. Produkowany na bazie węgla kamiennego pomaga w wytwarzaniu energii cieplnej w przemyśle oraz gospodarstwach domowych. Na polskim rynku pojawiła się również kolumbijska odmiana ekogroszku. Przyjrzyjmy się bliżej jej cechom.

Cechy ekogroszku jako paliwa opałowego

Sam ekogroszek charakteryzuje się wysoką jakością oraz dużą wydajnością w porównaniu z innymi rodzajami węgla. Jest bardzo przyjazny dla środowiska i produkowany z wysokokalorycznego węgla, który cechuje się niewielką zawartością wody, siarki oraz substancji niepalnych. Posiada charakterystyczną granulację 5-25 mm, a jego wyjątkowa sprawność (80-85%) zapewnia niższe koszty produkcji energii cieplnej – dla porównania, dwukrotnie wyższe uzyskuje się w przypadku spalania gazem ziemnym, a aż czterokrotnie wyższe podczas stosowania oleju opałowego. Ponadto, po spaleniu ekogroszku zostaje mała ilość szkodliwych tlenków siarki oraz popiołu, dzięki czemu łatwo zachować czystość bez potrzeby wymiany kotła.

Czym wyróżnia się ekogroszek kolumbijski?

Ekogroszek kolumbijski jest produkowany w całości z węgla kamiennego, który wydobywany jest w kopalni El Cerrajon. Posiada on wysoką wartość opałową i niską zawartość popiołu. Idealnie sprawdza się w każdym rodzaju kotłów z podajnikiem. Szybko nagrzewa kocioł, łatwo się rozpala, nie spieka się i daje wysoki oraz rozłożysty płomień. Mimo znacznej odległości od Polski ekogroszek jest oferowany w bardzo przystępnych i konkurencyjnych cenach.

Ekogroszek kolumbijski znajduje się w ofercie przedsiębiorstwa Multi s.c. z Łodzi. Klienci mogą zamawiać ekogroszek luzem lub workowany – po 25 kg w workach foliowych. Multi s.c. od wielu lat działa na rynku, oferując ponadto hurtową sprzedaż węgla we wszystkich sortymentach oraz wysokogatunkowy miał węglowy z kopalni polskich i czeskich.