28 marca 2017

Kategoria:
Inne

Zalety druku offsetowego

Druk offsetowy jest obecnie bardzo i popularną metodą drukowania, zwłaszcza w przypadku wysokich nakładów. Na czym polega i jakie przynosi korzyści? Odpowiedzi przedstawiamy w poniższym artykule.

Ja wygląda druk offsetowy od strony technicznej?

Druk offsetowy nazywany jest również drukiem pośrednim, ponieważ obraz przenosi się z płaskiej formy drukowej na papier dzięki cylindrowi z gumowym obciągiem. Realizacja trwa trochę dłużej (do trzech dni), ponieważ należy przygotować kliszę oraz maszynę drukującą, naświetlić matrycę, zrobić blachę oddzielnie dla każdego koloru i zadać farbę.

Należy także pamiętać, że istnieją dwa rodzaje druku offsetowego – arkuszowy (w którym na papier przenosi się farbę offsetową o dużym współczynniku lepkości utrwalając ją wsiąkaniem i polimeryzacją) oraz rolowy (zwojowy). Ten drugi znajduje zastosowanie w druku wysokonakładowym obejmującym np. gazety i czasopisma. W jego przypadku farbę przenosi się na wstęgę – na gorąco oraz na zimno.

Jakie są zalety druku offsetowego?

Największą zaletą druku offsetowego jest opłacalność produkcji (przy wysokich nakładach). Ponadto koszty stałe produkcji można rozłożyć na cały nakład. Sam druk można wykonać na formatach większych niż SRA3 i na różnych rodzajach papierów, m.in. grubym kartonie i samoprzylepnym papierze etykietowym używając kolorów znajdujących się nie tylko w standardowym zestawie CMYK.

W druku offsetowym specjalizuje się drukarnia Garmond, która, wykorzystując nowe technologie, zapewnia najwyższej jakości druk, szybką realizację i redukcję kosztów, co znacząco wpływa na zadowolenie klientów oraz na oszczędność ich czasu i pieniędzy. Drukarnia podejmuje się kompleksowej obsługi poligraficznej – od projektu, przez druk, po wykończenie introligatorskie.