Regulowane biurka
6 maja 2020

Kategoria:
Inne

Zalety biurek regulowanych

Wygodne biurko stanowi najważniejszy element stanowiska pracy. Siedzący tryb pracy oznacza spędzanie przy biurko minimum 8 godzin. Nieodpowiednie, nieergonomiczne biurko to częsta przyczyna wielu problemów zdrowotnych i dolegliwości bólowych. Aby praca była komfortowa, należy wyposażyć się w odpowiednie biurko, najlepiej regulowane. Jakie są podstawowe zalety biurek regulowanych?

Dopasowanie do potrzeb pracownika

Każda siedząca praca dotyczy innych obowiązków, więc pracownicy mają często odmienne potrzeby względem biurka. Aby było ono komfortowe, jego powierzchnia i wysokość powinna być dopasowana do potrzeb. Ponieważ trudno o zakup takiego mebla dla jednej osoby, rozwiązaniem są biurka regulowane. Taki rodzaj mebla umożliwia regulowanie wysokości blatu. To częste rozwiązanie wśród wielu przedsiębiorców – każdy pracownik może dopasować wysokość blatu do sowich indywidualnych potrzeb, aby praca była wygodna i nie obciążała kręgosłupa. Blat powinien znajdować się ok. 3 cm powyżej łokci pracownika. Każdy z nas ma inny wzrost, więc stelaż z opcją regulacji pozwala na dostosowanie tej wysokości.

Zmiana pozycji dla zdrowia

Pracując przy biurku powinniśmy robić w trakcie dnia wiele przerw i zmieniać swoją pozycję. Jest to jednak często niemożliwe ze względu na niepożądane częste przerwy w pracy. Regulowane biurko pozwala unosić blat do bardzo dużej wysokości, dzięki czemu można wykonywać pracę na stojąco. Aby zmiana wysokości była szybka i wygodna, dobre sklepy meblowe, takie jak np. meble.gda.pl posiadają w swojej sprzedaży biurka regulowane elektrycznie. Dzięki temu zmiana wysokości jest błyskawiczna i może być dokonywana wiele razy w trakcie dnia pracy.

Większa wydajność

Regulowane biurka ze względu na swoje właściwości mają szereg zalet posiadających wpływ na kwestie zdrowotne. Dzięki wygodzie, mniejszym obciążeniu mięśni i zniwelowaniu dolegliwości bólowych, pracownicy mogą lepiej skupić się na wykonywanych zadaniach, przez co ich ogólna wydajność w pracy zdecydowanie wzrasta. Ma to również wpływ na obecność w pracy – osoby, które zmagają się z wieloma dolegliwościami zdrowotnymi z powodu długiej pracy siedzącej, częściej biorą zwolnienia. Ma to związek z tym, że dolegliwości bólowe i zdrowotne pociągają za sobą wiele chorób i schorzeń uniemożliwiających wykonywanie obowiązków przy biurku.

Większa estetyka biura

Regulowane biurka są to nowoczesne i ergonomiczne meble, które nadają także profesjonalnego charakteru całemu pomieszczeniu. Nadają również bardziej estetyczny wygląd i styl niż meble bez regulacji. Firma wykorzystująca nowoczesne rozwiązania meblowe jawi się jako innowacyjna i dbająca o zdrowie pracowników, co ma nieoceniony wpływ na pozytywny odbiór firmy.