19 kwietnia 2017

Kategoria:
Inne

Zakup uchwytu na telefon. Kryteria wyboru

Korzystanie ze smartfona w samochodzie może być bezpieczne i wygodne. Pod warunkiem, że zakupimy odpowiedni uchwyt. Umożliwi on użycie telefonu jako narzędzia do odtwarzania muzyki, nawigacji bądź tradycyjnie – do rozmawiania.

Rynek zasypuje nas różnymi modelami uchwytów samochodowych. Nie wszystkie z nich spełniają najwyższe standardy. Czym się kierować, podejmując decyzję zakupową?

Jakość urządzenia

Szukając uchwytu powinniśmy unikać modeli najtańszych – wykonanych ze słabego, łamliwego i podatnego na odkształcenia plastiku. Prowadnice i zębatki mogą się wyrobić, a gumki bądź pianki wytrzeć, co stwarza ryzyko wypadnięcia telefonu w czasie jazdy.

Zakres ruchu

Dobry uchwyt powinien pozwalać na swobodny ruch w wielu kierunkach – tak, aby wyświetlacz telefonu mógł być ustawiony pod żądanym przez użytkownika kątem. Ma to znaczenie zwłaszcza w pojazdach prowadzonych przez kilku kierowców.

Wymiary uchwytu

Im mniejszy uchwyt, tym lepiej. Ważne, by nie ograniczał on widoczności – dotyczy to przede wszystkim modeli osadzanych na szybie. Warto też zwrócić uwagę na rozstaw uchwytu i jego dopasowanie do telefonu. W sprzedaży znajdziemy m.in. uchwyty dedykowane.

Sposób montażu

Uchwyt do telefonu da się zamontować w różnych miejscach samochodu. Wyróżniamy m.in. uchwyty mocowane na szybę, do kratki nawiewu oraz deski rozdzielczej. Telefon może utrzymać się na kokpicie np. dzięki specjalnym magnesom i matom antypoślizgowym.

Miejsce zakupu

Równie ważne jak sam uchwyt jest miejsce jego zakupu. ,,Bazarowe” modele, bez firmowych opakowań i gwarancji, nie powinny budzić naszego zaufania. Transakcji zdecydowanie lepiej dokonać za pośrednictwem profesjonalnego sklepu z artykułami GSM. Miejscem tego typu jest sklep internetowy Pancernik z Ostrowa Wielkopolskiego.