28 listopada 2019

Kategoria:
Inne

Zakup pierwszego e-papierosa. Co warto wiedzieć?

O tym, że palenie papierosów jest szkodliwe, nikogo nie trzeba przekonywać. Jednak każdy palacz na pewno przyzna, że wyzwolenie się od nałogu nikotynowego z dnia na dzień nie jest łatwe. Jednym z najprostszych i najbardziej skutecznych sposobów na rzucenie papierosów jest stopniowe zmniejszanie dawek dostarczanej do organizmu nikotyny, co można osiągnąć, używając e-papierosa.

Na początek przypominamy: wapowanie, czyli inhalowanie liquidów nikotynowych za pomocą elektrycznego papierosa zalecane jest wyłącznie osobom dorosłym, które są czynnymi palaczami. Nie zachęcamy do sięgania po e-papierosy młodzieży ani osób niepalących.

Dlaczego wymienić tytoń na liquid?

Podczas palenia tradycyjnych papierosów oprócz nikotyny wdychasz całe mnóstwo substancji trujących i rakotwórczych. Jest to nieuniknione, ponieważ liczne substancje smoliste powstają właśnie w procesie fizycznego spalania tytoniu. Wdychając dym, nieuchronnie wprowadzasz do swojego ciała niebezpieczne substancje. Elektroniczne papierosy eliminują ten problem. Używając elektronika, nie palisz, ale inhalujesz parę, która nie obciąża twojego układu oddechowego toksynami. Jedyny składnik wspólny dla dymu tytoniowego i chmury powstałej przez podgrzanie liquidu to nikotyna – czyli substancja, której przyzwyczajony do palenia organizm tak mocno się domaga.

Najważniejszym argumentem przemawiającym za przejściem na e-papierosy jest właśnie troska o zdrowie. Poza tym wapowanie jest też mniej uciążliwe dla otoczenia i samego palacza. E-papieros po prostu nie śmierdzi. Przeciwnie, duża różnorodność liquidów smakowych sprawia, że wapowanie jest przyjemne dla użytkownika, a powstająca przy tym para pachnie delikatnie i po prostu ładnie – mówi specjalista z portalu iVape.pl.

Zakup pierwszego e-papierosa

Chociaż wapowanie okazuje się tańsze od palenia, przejście na e-papierosa wiąże się z jednorazową, większą inwestycją w samo urządzenie. Obecnie na rynku znajdziesz całe mnóstwo rozmaitych elektroników w cenie od kilkudziesięciu do nawet kilkuset złotych. Nie znaczy to jednak, że powinieneś od razu wydawać pół pensji na nowe urządzenie do wapowania. Na początek lepiej wybrać coś ze średniej półki cenowej. Dobrym pomysłem będą odwiedziny w sklepie dla waperów i konsultacja ze sprzedawcą. Doświadczona osoba z pewnością doradzi ci przy wyborze pierwszego elektronika. No dobrze, ale co warto wiedzieć, zanim pójdziesz na takie zakupy?

Na początek przygody z wapowaniem warto wybrać e-papierosa o możliwie najprostszej konstrukcji, co ułatwi naukę jego obsługi. Dobry pierwszy elektronik to taki, który łatwo napełnić. Ważna jest też możliwe duża pojemność clearatomizera (1,6-2,0 ml), żebyś nie musiał napełniać e-papierosa liquidem zbyt często. Mówiąc o pojemności, trzeba wspomnieć też o baterii. Nie kupuj e-papierosa z baterią o pojemności poniżej 1300 mAh, ponieważ będzie wymagała bardzo częstego ładowania. A oczywiście, im rzadziej, tym lepiej. Zwróć też uwagę na jakość wykonania urządzenia. Jeśli na pierwszy rzut oka możesz stwierdzić, że masz w ręku słaby sprzęt, nie daj się namówić na zakup, ale raczej idź do innego sklepu.