9 maja 2020

Kategoria:
Inne

Zakup mieszkania a kryterium lokalizacji

Metraż i cena to niejedyne wyznaczniki decydujące o tym, czy mieszkanie jest atrakcyjne dla potencjalnych nabywców. Przyszli właściciele mieszkań zwracają ogromną uwagę także na samą lokalizację nieruchomości. Zakup mieszkania to inwestycja na całe życie, dlatego jego dogodne położenie to jedno z ważniejszych kryteriów podczas poszukiwania wymarzonych czterech kątów.

Dlaczego lokalizacja ma tak duże znaczenie dla osób poszukujących mieszkania?

Niektórzy szukają sielskiego domku na odludziu, jednak zdecydowanie więcej osób ceni sobie bliskość niezbędnej infrastruktury. Sprawia ona, że miejsce takie staje się zdecydowanie bardziej przyjazne dla mieszkańców.

Po pierwsze warto, aby okolica, w której znajduje się lokum, była dobrze skomunikowana z miastem i z centrum. Umożliwia to szybki i bezproblemowy dojazd do pracy. Jest to bardzo ważne ze względu na czas poświęcany każdego dnia na przejazdy. Nie mniejsze znaczenie ma także bliskość przystanków komunikacji miejskiej.

Idealnym miejscem do zamieszkania dla rodzin z dziećmi jest okolica, w której pobliżu znajdują się parki czy obiekty rekreacyjne – na przykład basen lub plac zabaw. Warto również, aby dzieci i ich opiekunowie nie musieli pokonywać długiej drogi do szkoły.

Nie można zapomnieć też o tym, że lokalizacja ma wpływ na wartość nieruchomości. Dlatego cena mieszkań położnych w okolicy z rozwiniętą infrastrukturą będzie regularnie wzrastać.

Atrakcyjna okolica to jeden z największych atutów nieruchomości. Miejsca z bogatą infrastrukturą są szczególnie popularne wśród nabywców nieruchomości. Trudno się temu dziwić, gdyż w mieszkaniach takich nie tylko dobrze się mieszka, ale także można łatwo je wynająć, a nawet sprzedać – wyjaśnia specjalista z Kasiński Investment.

Czym powinno wyróżniać się dobrze zlokalizowane mieszkanie?

Dobrym przykładem atrakcyjnej, dogodnej lokalizacji są mieszkania przy ul. Chodkiewicza w Kielcach. Okolica ta sprzyja temu, aby zamieszkały tam osoby pracujące, single oraz rodziny z dziećmi.

W pobliżu położonych tam budynków mieszkalno-handlowych znajdują się zarówno tereny zielone – czyli park, jak i szkoła. Najmłodsi będą z całą pewnością zachwyceni bliskością placu zabaw. Natomiast spędzaniu czasu razem z rodziną sprzyja pobliski basen.

Ulica Chodkiewicza jest też dogodnie położona, jeżeli chodzi o komunikację. Z tamtejszych budynków można szybko dotrzeć na przystanek komunikacji miejskiej i dostać się do innej części miasta. Na ulicy tej znajduje się również Urząd Pocztowy.