20 lipca 2017

Kategoria:
Inne

Zakres usług agencji tłumaczeń

Tłumaczenia językowe są obecnie jedną z bardziej poszukiwanych usług. Pozwalają zarówno na realizowanie współpracy na polu międzynarodowym, jak i korzystanie z doświadczeń zagranicznych naukowców, lekarzy czy inżynierów. Fachowych przekładów wymagają też oficjalne dokumenty.

Język angielski w obowiązkowej ofercie

Pomimo coraz większej ekspansji globalnego biznesu, który dociera nawet do bardzo odległych krajów, wciąż na polu międzynarodowym dominuje język angielski. Nie oznacza to, że profesjonalne agencje nie oferują też przekładów z innych języków, jednak stanowią one znacznie mniejszy procent zleceń.

Tłumaczenia językowe są rodzajem usług poszukiwanych z uwagi na specyfikę współczesnego świata, w którym większość firm opiera swoją działalność na współpracy międzynarodowej. Nie zawsze oznacza to konieczność rozmawiania po angielsku, ale tłumaczenia angielsko-polskie bywają potrzebne w celu zrozumienia dokumentacji czy korespondencji pomiędzy firmami. W przedsiębiorstwach zatrudniani są tłumacze, ale w sytuacjach okazjonalnych korzysta się z usług oferowanych przez specjalistyczne biura. Na liście usług można znaleźć zarówno rozwiązania dla firm, jak i dla osób prywatnych.

Tłumaczenia – od korespondencji prywatnej po dokumenty

Profesjonalne biuro tłumaczy przysięgłych oferuje bardzo szeroki zakres usług, dzięki czemu możliwe jest zlecenie mu praktycznie każdego przekładu, który jest potrzebny. Osoby prywatne mogą powierzyć specjalistom do tłumaczenia prywatną korespondencję, artykuły w czasopismach, a nawet książki. Zakres usług obejmuje też bardzo bogatą ofertę przekładów specjalistycznych z wielu dziedzin, jak: medycyna, ekonomia i prawo czy bankowość i finanse, a także teksty naukowe o rozmaitej tematyce. Takie tłumaczenia wykonują fachowcy z danej branży – technicznej, medycznej czy prawnej, dzięki czemu zachowany jest charakterystyczny zawodowy język, a treść nie zostaje zafałszowana merytorycznie.

Mówiąc o ofercie, nie można też zapomnieć o tłumaczeniach przysięgłych oraz o coraz szerszym zakresie języków, z których i na które dokonywany jest przekład. Obejmuje ona już nie tylko angielski, niemiecki czy włoski, ale też bardziej egzotyczne języki, jak: chiński, arabski, turecki, japoński, hebrajski i wiele innych.